mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Projektanckie Show Kia

Projektanckie Show Kia

Na targach samochodowych w Los Angeles Kia zaprezentuje studyjny model Sidewinder. Radykalny koncept Kii to nic innego jak tylko demonstracja zasobów i myśli wizjonerskich projektantów - Sidewinder nigdy nie trafi do seryjnej produkcji.

Projektanckie Show Kia

Kia Sidewinder zaprojetkowana została przez Amerykanina, Marca Mainville i zbudowana została w opraciu o tematykę (LA Adventure) targów samochodowych oraz konkursu designerskiego w Los Angeles. Prototyp Sidewinder ma bowiem nawiązywać do pierwszych samochodów przeznaczonych do driftingu oraz pierwszych oficjalnych zawodów tej dziedziny sportów motorowych jakie miały miejsce właśnie w Kalifornii.

Studyjna Kia jest dwuosobowym, wyścigowym bolidem napędzanym (tu uwaga) skompresowanym gazem ziemnym CNG. Za napęd odpowiedzialne są cztery silniki elektryczne umieszczone bezpośrednio przy każdym z kół.

Na razie koreański producent nie podał oficjalnych wyników jak spisuje się Sidewinder podczas efektownych „slajdów” na torach przeznaczonych do driftingu ani też jakie ma osiągi.

Czytaj także:

Kia Rio w Trophee Andros 2005-12-09

Ponad 30 światowych premier w LA 2005-12-07

Rekord świata w Driftingu 2005-10-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport