Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Projektanckie Show Kia

Projektanckie Show Kia

Na targach samochodowych w Los Angeles Kia zaprezentuje studyjny model Sidewinder. Radykalny koncept Kii to nic innego jak tylko demonstracja zasobów i myśli wizjonerskich projektantów - Sidewinder nigdy nie trafi do seryjnej produkcji.

Projektanckie Show Kia

Kia Sidewinder zaprojetkowana została przez Amerykanina, Marca Mainville i zbudowana została w opraciu o tematykę (LA Adventure) targów samochodowych oraz konkursu designerskiego w Los Angeles. Prototyp Sidewinder ma bowiem nawiązywać do pierwszych samochodów przeznaczonych do driftingu oraz pierwszych oficjalnych zawodów tej dziedziny sportów motorowych jakie miały miejsce właśnie w Kalifornii.

Studyjna Kia jest dwuosobowym, wyścigowym bolidem napędzanym (tu uwaga) skompresowanym gazem ziemnym CNG. Za napęd odpowiedzialne są cztery silniki elektryczne umieszczone bezpośrednio przy każdym z kół.

Na razie koreański producent nie podał oficjalnych wyników jak spisuje się Sidewinder podczas efektownych „slajdów” na torach przeznaczonych do driftingu ani też jakie ma osiągi.

Czytaj także:

Kia Rio w Trophee Andros 2005-12-09

Ponad 30 światowych premier w LA 2005-12-07

Rekord świata w Driftingu 2005-10-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Soul po liftingu
Kia Soul po liftingu
Na rynku od kilku lat jest już dostępna druga odsłona Kii Soul, ale w drodze jest wersja po face-liftingu. Na razie samochód zadebiutował w Korei, ale w podobnej formie powinien pojawić się za kilka miesięcy także w Europie.