mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Przepiękna Alfa Romeo Gloria w Genewie

Przepiękna Alfa Romeo Gloria w Genewie

Na zbliżających się targach motoryzacyjnych w Genewie Alfa Romeo 4C nie bęzie jedyną gwiazdą motoryzacyjnej imprezy. W Szwajcarii zobaczymy sygnowany przez turyńskiego producenta studyjny model Gloria.

Przepiękna Alfa Romeo Gloria w Genewie
Gloria Concept to wytwór Europejskiego Instytutu Designu we współpracy z Alfą Romeo. Projektantami, którzy głównie odpowiedzialni są za ten koncepcyjny model są studenci, którzy zdobyli dyplom magistra w dziedzinie Projektowania Środków transportu. Auto reprezentuje sportowego ducha oraz włoski styl projektowania. W Genewie zobaczymy model w skali 1:1, który posiada długość 4700 mm, szerokość 1920 mm oraz wysokość 1320 mm. Rozstaw osi w modelu koncepcyjnym wynosi 2900 mm. Włosi twierdzą, że auto zostało tak zaprojektowane by pod maskę trafiły silniki V6 lub V8 podwójnie doładowane.

Nad koncepcyjną Alfą Romeo pracowało dwudziestu studentów ostatniego roku, studiów magisterski w roku 2011/2012 z Włoch i innych krajów. Na początku złożyli oni wizytę w Centrum Stylistycznym Alfy Romeo, gdzie  pracowali nad dwudziestoma propozycjami modeli w skali 1:4. Ze wszystkich wybrany został jeden projekt, który zaakceptowała Alfa Romeo. Wszystkich studentów podzielono na grupy, które pracowały nad modelem w skali 1:1.

Gloria raczej nie trafi do produkcji, ale pokazuje możliwość przyszłych projektantów, którzy będą odpowiedzialni za nowe projekty Alfy Romeo, ale i nie tylko, gdyż mogą trafić jako projektanci do biur podległych innym producentom. W koncepcyjnym aucie ciekawie prezentuje się grill Scudetto, który jest wysunięty do przodu i przyjmuje postać nosa oraz bardzo wąskie oczy w postaci zapewne LEDowych świateł. W tak przygotowanym aucie nie mogło zabraknąć odpowiednich kół. Felgi 20-calowe dostarczyła firma Oz Racing.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Alfa Romeo
Tematy w artykule: Alfa Romeo targi Genewa

Podobne wiadomości:

Skoda Citigo - Czesi odświeżyli mieszczucha

Skoda Citigo - Czesi odświeżyli mieszczucha

Premiery 2017-02-09

Skoda Vision X - premiera w Genewie

Skoda Vision X - premiera w Genewie

Aktualności 2018-02-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando