mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Przyszła G-klasa

Przyszła G-klasa

Najprawdopodobniej w przyszłym roku Mercedes wprowadzi do sprzedaży następcę słynnego "Gelaendewagen". "Samochód terenowy" będzie oczywiście większy od M-klasy - za cel bierze Range Rovera i Hummery.

Przyszła G-klasa

Wraz z nowym modelem możemy spodziewać się także zmiany całej koncepcji auta. Dotychczasowy samochód, w przeciągu wielu lat produkcji ulegał ciągłym modyfikacjom w celu zwiększenia komfortu w bezkompromisowo terenowym pojeździe.

Będzie to zatem luksusowy terenowiec, większy nie tylko od M-brata, ale i od BMW X5 oraz Jeepa Grand Cherokee. Tak więc po ponad 26 latach produkcji dotychczasowego "mastodonta" (25-lecie w 2004 roku), Mercedes zastąpi auto, kawałek swojej - również wojskowej - historii.

Tym razem Mercedes klasa G dostanie samonośne nadwozie - obecnie rama nośna - osadzone na podwoziu 4x4 pochodzącym od innych cztero-napędówek niemieckiej marki - obecnie kompletnie niezależna konstrukcja.

Na tej samej podstawie jest już między innymi produkowana M- oraz R-klasa. Wszystkie trzy auta będą wytwarzane razem w amerykańskiej fabryce koncernu DaimlerChrysler w Tuscaloosa, w stanie Alabama - obecnie G jest ręcznie produkowany w Austrii.

Tak więc nowa G-klasa już w sferze opracowania jest bardziej cywilizowana. Kiedy pokazana zostanie na przyszłorocznej wystawie Detroit Auto Show (styczeń 2006), w środku możemy spodziewać się pełnego pakietu "skóra + drewno" z szeregiem urządzeń wprost z topowych limuzyn ze srebrną gwiazdą na masce - a co trafi pod nią?

Na głównym rynku zbytu największego Mercedesa w USA, obowiązkiem jest dysponowanie widlastą ósemką i ma ją oczywiście główny konkurent, jak i szereg rodzimych rywali. Nie inaczej będzie z G, dla którego przewiduje się benzynowe i wysokoprężne jednostki V8 - obecnie dostępne są również V6 i 2.7-litrowe diesle CDI. Brak jednak na razie informacji na temat ewentualnych innych odmian nadwozia, takich jak 3-drzwiowiec lub cabrio.

Reasumując: kiedy G-klasa trafi na rynek, w liczbie ograniczonej do 2.000 sztuk rocznie, będzie nie tylko odpowiednim rywalem dla Range Rovera, ale i klasą samą dla siebie i swojego poprzednika.

Wątpliwości budzić może natomiast jakość, z którą firma ma ostatnio problemy, a która na pewno jest wyższa w austriackiej manufakturze, niż na amerykańskiej taśmie.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Klasa G
Mercedes Klasa G
Cena podstawowa już od: 396 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie...

Aktualności 2017-12-19

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Premiery 2018-01-15

Komentuj:

defader 2015-04-25

No cóż .. https://awos.com.pl/

~:)Sony(: 2006-12-25

a to bardzo ciekawe ze G-klasa to Gl ale tez to ze gl to nie jest samochód terenowy tylko to suv

~zimas 2006-08-15

Pan dziennikarz pomylił G klasę z GL klase bez komentarza, szkoda gadać, gościu w ogóle nie zna się na motoryzacji

~tomito 2006-07-24

lapaite pishki maoumnici

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.