mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Przyszła G-klasa

Przyszła G-klasa

Najprawdopodobniej w przyszłym roku Mercedes wprowadzi do sprzedaży następcę słynnego "Gelaendewagen". "Samochód terenowy" będzie oczywiście większy od M-klasy - za cel bierze Range Rovera i Hummery.

Przyszła G-klasa

Wraz z nowym modelem możemy spodziewać się także zmiany całej koncepcji auta. Dotychczasowy samochód, w przeciągu wielu lat produkcji ulegał ciągłym modyfikacjom w celu zwiększenia komfortu w bezkompromisowo terenowym pojeździe.

Będzie to zatem luksusowy terenowiec, większy nie tylko od M-brata, ale i od BMW X5 oraz Jeepa Grand Cherokee. Tak więc po ponad 26 latach produkcji dotychczasowego "mastodonta" (25-lecie w 2004 roku), Mercedes zastąpi auto, kawałek swojej - również wojskowej - historii.

Tym razem Mercedes klasa G dostanie samonośne nadwozie - obecnie rama nośna - osadzone na podwoziu 4x4 pochodzącym od innych cztero-napędówek niemieckiej marki - obecnie kompletnie niezależna konstrukcja.

Na tej samej podstawie jest już między innymi produkowana M- oraz R-klasa. Wszystkie trzy auta będą wytwarzane razem w amerykańskiej fabryce koncernu DaimlerChrysler w Tuscaloosa, w stanie Alabama - obecnie G jest ręcznie produkowany w Austrii.

Tak więc nowa G-klasa już w sferze opracowania jest bardziej cywilizowana. Kiedy pokazana zostanie na przyszłorocznej wystawie Detroit Auto Show (styczeń 2006), w środku możemy spodziewać się pełnego pakietu "skóra + drewno" z szeregiem urządzeń wprost z topowych limuzyn ze srebrną gwiazdą na masce - a co trafi pod nią?

Na głównym rynku zbytu największego Mercedesa w USA, obowiązkiem jest dysponowanie widlastą ósemką i ma ją oczywiście główny konkurent, jak i szereg rodzimych rywali. Nie inaczej będzie z G, dla którego przewiduje się benzynowe i wysokoprężne jednostki V8 - obecnie dostępne są również V6 i 2.7-litrowe diesle CDI. Brak jednak na razie informacji na temat ewentualnych innych odmian nadwozia, takich jak 3-drzwiowiec lub cabrio.

Reasumując: kiedy G-klasa trafi na rynek, w liczbie ograniczonej do 2.000 sztuk rocznie, będzie nie tylko odpowiednim rywalem dla Range Rovera, ale i klasą samą dla siebie i swojego poprzednika.

Wątpliwości budzić może natomiast jakość, z którą firma ma ostatnio problemy, a która na pewno jest wyższa w austriackiej manufakturze, niż na amerykańskiej taśmie.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Klasa G
Mercedes Klasa G
Cena podstawowa już od: 383 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Mercedes E All-Terrain – polskie ceny

Mercedes E All-Terrain – polskie ceny

Aktualności 2017-03-13

Mercedes AMG E63 4MATIC+ - kombi dla spóźnialskich

Mercedes AMG E63 4MATIC+ - kombi dla...

Premiery 2017-02-02

Komentuj:

defader 2015-04-25

No cóż .. https://awos.com.pl/

~:)Sony(: 2006-12-25

a to bardzo ciekawe ze G-klasa to Gl ale tez to ze gl to nie jest samochód terenowy tylko to suv

~zimas 2006-08-15

Pan dziennikarz pomylił G klasę z GL klase bez komentarza, szkoda gadać, gościu w ogóle nie zna się na motoryzacji

~tomito 2006-07-24

lapaite pishki maoumnici

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.