mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Rakietowe MINI

Rakietowe MINI

MINI ukazało właśnie koncept o dość ciekawej nazwie Rocketman. Auto pojawi się w przyszłym miesiącu w Genewie.

Rakietowe MINI
Auto, które jest o 10 cm dłuższe niż oryginalne MINI z 1959 roku, pokazuje jaki kierunek stylistyczny obiorą samochody marki oraz w jaki sposób BMW będzie chciało na nowo obmyślić strategię MINI i usadowić ją na dobre w segmencie premium swojej klasy.

Rocketman, wg BMW, nie ma pokazywać konkretnie przyszłego modelu, jednak istnieją spekulacje, że auto mogłoby dostać zielone światło jako część oferty marki na 2013 rok. Koncept jest połączeniem najnowszych technologii jak i nowego pomysłu na stylistykę karoserii oraz wnętrza. Rocketman zbudowany jest z karbonowych elementów, które są widoczne np. pomiędzy przednimi kołami a drzwiami. Dach stworzony jest z przezroczystego materiały, na którym widać wyraźnie kształty, zawarte w brytyjskiej fladze (Union Jack).

Auto jest długie na 3,2 metra oraz szerokie na 1,9 metra. Przestrzeń z tyłu kabiny jest praktycznie zerowa dopóki nie przesuniemy przednich siedzeń do przodu. Pasażerowie przedniej części kabiny czują się dużo bardziej komfortowo. Szerokość kabiny pozwoliła konstruktorom na zamonotowanie całkowicie nowej deski rozdzielczej, która daje poczucie większej przestrzeni wewnątrz auta. Mimo malutkich rozmiarów, inżynierzy zdołali wcisnąć sensownych rozmiarów bagażnik. Dostęp do niego zapewniony jest przez wielką szufladę.

Ogólne kształty nadwozia są rodzime z resztą oferty MINI, jednak detale i poszczególne elementy różnią się znacznie. Przednie owalne reflektory otoczone są LED-owymi ramkami, a grill sprawia wrażenie wielkich ust, przeciętych w pół tablicą rejestracyjną. Wewnątrz znajdziemy klasyczny już prędkościomierz, zlokalizowany na środku deski rozdzielczej, jednak do 2013 roku wszystkie MINI zapewne stracą go na rzecz dużego dotykowego ekranu systemu multimedialnego.

Jeśli chodzi o silnik i cały napędowy osprzęt, BMW nie wyjawiło żadnych danych oprócz tego, że średnie spalanie wynosi podobno 3 l/100 km. Są domysły, że samochód napędzany jest nowym trzycylindrowym dieslem BMW, który został prawdopodobnie odciążony poprzez użycie włókna węglowego.
Zobacz koniecznie: Wszystko o MINI
Tematy w artykule: MINI targi Genewa koncepty koncepty Genewa 2011

Podobne wiadomości:

Mini Countryman i Volkswagen Golf – młodszy...

auto motor i sport 0000-00-00

Mini stworzyło auto kompaktowe, problem jednak w tym, że świat kompaktów to klub piranii. Czy Countryman Cooper D ma wystarczająco ostre zęby, żeby aspirować do roli pogromcy VW Golfa?

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando