mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Range Rover Diesel

Range Rover Diesel

Podczas trwających w Genewie targów motoryzacyjnych, brytyjski król off-roadu pokazał swoj nowy model. Właściwie jest to kolejna wersja znanego Range Rovera, ale trzeci w linii super-terenówek zasługuje na uwagę.

Range Rover Diesel

Producent zapowiadał całą rodzinę sportowych Range Roverów jako auta nastawione na wykorzystanie walorów płynących z silnych silników i znanych, świetnych układów jezdnych na wszystkich typach nawierzchni.

Już zaprezentowany podczas styczniowej wystawy w Detroit, najmocniejszy z rodziny Range Rover Sport, 8-cylidrowy, 390-konny model przeznaczony głównie na tamtejszy rynek, pokazał że producent nie chwyta się półśrodków.

W nadal trzymające z tradycją marki, choć efektownie odświeżone opakowanie, wsadzono 2,7-litrowego diesla. Widlasta, turbo-doładowana szóstka ma dość mocy, by podróżować z prędkością niemal 200 km/h i postraszyć na światłach stuningowane kompakty, gdy przyśpieszy do setki w niecałe 12 sekund.

Będzie to równocześnie najlepszy wybór dla osób szukających auta o umiarkowanym zapotrzebowaniu na ropę - nieco ponad 10 litrów/100 kilometrów powinno wytarczyć.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.