mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Renault Grand Modus: Dłuższy moduł

Renault Grand Modus: Dłuższy moduł

Od początku dedykowany był segmentowi kompaktowych vanów. Od 2008 roku otrzyma także przedrostek Grand. Renault Modus, bo o nim mowa, będzie większy, a co za tym idzie, także dłuższy... dokładnie o 161 milimetrów.

Renault Grand Modus: Dłuższy moduł
Przedłużona wersja Renault Modus mierzy dokładnie po tych kuracjach 4034 mm. Rozstaw osi również zmienił rozmiar (o 93 mm) i teraz wynosi 2575 mm. Po co te zmiany? Renault chciało w ten sposób zwiększyć głównie przestrzeń dla pasażerów oraz dać lepsze możliwości załadunkowe bagażnika. A skoro już o bagażniku mowa. Grand Modus ma pomieścić od 305 do 410 l. najpotrzebniejszych rzeczy w podróży. Jest to aż 136 l. więcej niż w przypadku standardowych wersji nadwoziowych. Dzięki asymetrycznie przesuwającej się i składającej tylnej kanapie maksymalna pojemność bagażnika może wynieść nawet 1454 l.

W momencie rynkowego debiutu od strony wizualnej Grand Modus nie będzie się wiele różnił od wersji tradycyjnej. Z wyjątkiem wydłużonej części tylnej i lekko zmodyfikowanej klapy bagażnika. Drobnym korektom zostaną poddane przednie reflektory oraz zderzaki. Bryła samochodu pozostanie jednak nienaruszona. Dla wersji z dachem panoramicznym zastosowano nowy system elektronicznej obsługi.

Powiększony reprezentant klasy MPV produkowany będzie w hiszpańskiej fabryce w Valladolid. W ofercie Renault Grand Modus znajdą się po trzy silniki benzynowe i wysokoprężne.

Dowiedz się więcej o modelu Renault Modus

Podobne wiadomości:

Renault wzywa auta do serwisu

Renault wzywa auta do serwisu

Aktualności 2016-11-15

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Aktualności 2016-11-08

Komentuj:

~mek.brod@neostrada.pl 2008-04-26

posiadam od mięsiąca modusa granda po prostu bajer .pięknie się prowadzi na prawdę jest super.Innego auta nie potrzebuje ma wszystko co ma miec dobre auto tej klasy.Prędzej miałem Clio2.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Innowacyjna szyba w Volkswagenie
Innowacyjna szyba w Volkswagenie
Volkswagen opracował podgrzewaną przednią szybę, która nie posiada zatopionych drucików, a do tego zapewnia bardzo dobrą widoczność. Zapobiega również parowaniu oraz ponownemu osadzaniu się lodu.
Odgadnij model Odgadnij model