mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Renault Grand Modus: Dłuższy moduł

Renault Grand Modus: Dłuższy moduł

Od początku dedykowany był segmentowi kompaktowych vanów. Od 2008 roku otrzyma także przedrostek Grand. Renault Modus, bo o nim mowa, będzie większy, a co za tym idzie, także dłuższy... dokładnie o 161 milimetrów.

Renault Grand Modus: Dłuższy moduł
Przedłużona wersja Renault Modus mierzy dokładnie po tych kuracjach 4034 mm. Rozstaw osi również zmienił rozmiar (o 93 mm) i teraz wynosi 2575 mm. Po co te zmiany? Renault chciało w ten sposób zwiększyć głównie przestrzeń dla pasażerów oraz dać lepsze możliwości załadunkowe bagażnika. A skoro już o bagażniku mowa. Grand Modus ma pomieścić od 305 do 410 l. najpotrzebniejszych rzeczy w podróży. Jest to aż 136 l. więcej niż w przypadku standardowych wersji nadwoziowych. Dzięki asymetrycznie przesuwającej się i składającej tylnej kanapie maksymalna pojemność bagażnika może wynieść nawet 1454 l.

W momencie rynkowego debiutu od strony wizualnej Grand Modus nie będzie się wiele różnił od wersji tradycyjnej. Z wyjątkiem wydłużonej części tylnej i lekko zmodyfikowanej klapy bagażnika. Drobnym korektom zostaną poddane przednie reflektory oraz zderzaki. Bryła samochodu pozostanie jednak nienaruszona. Dla wersji z dachem panoramicznym zastosowano nowy system elektronicznej obsługi.

Powiększony reprezentant klasy MPV produkowany będzie w hiszpańskiej fabryce w Valladolid. W ofercie Renault Grand Modus znajdą się po trzy silniki benzynowe i wysokoprężne.

Dowiedz się więcej o modelu Renault Modus

Podobne wiadomości:

Renault Captur po faceliftingu - poznaj polskie ceny

Renault Captur po faceliftingu - poznaj...

Aktualności 2017-05-09

Miejski crossover Renault przeszedł lifting i właśnie wkracza do polskich salonów. Przy tej okazji poznaliśmy oficjalny, polski cennik. Auto będzie dostępne z czterema silnikami w pięciu wersjach wyposażenia.

Renault wzywa auta do serwisu

Renault wzywa auta do serwisu

Aktualności 2016-11-15

Komentuj:

~mek.brod@neostrada.pl 2008-04-26

posiadam od mięsiąca modusa granda po prostu bajer .pięknie się prowadzi na prawdę jest super.Innego auta nie potrzebuje ma wszystko co ma miec dobre auto tej klasy.Prędzej miałem Clio2.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.