mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Renault Grand Modus: Dłuższy moduł

Renault Grand Modus: Dłuższy moduł

Od początku dedykowany był segmentowi kompaktowych vanów. Od 2008 roku otrzyma także przedrostek Grand. Renault Modus, bo o nim mowa, będzie większy, a co za tym idzie, także dłuższy... dokładnie o 161 milimetrów.

Renault Grand Modus: Dłuższy moduł
Przedłużona wersja Renault Modus mierzy dokładnie po tych kuracjach 4034 mm. Rozstaw osi również zmienił rozmiar (o 93 mm) i teraz wynosi 2575 mm. Po co te zmiany? Renault chciało w ten sposób zwiększyć głównie przestrzeń dla pasażerów oraz dać lepsze możliwości załadunkowe bagażnika. A skoro już o bagażniku mowa. Grand Modus ma pomieścić od 305 do 410 l. najpotrzebniejszych rzeczy w podróży. Jest to aż 136 l. więcej niż w przypadku standardowych wersji nadwoziowych. Dzięki asymetrycznie przesuwającej się i składającej tylnej kanapie maksymalna pojemność bagażnika może wynieść nawet 1454 l.

W momencie rynkowego debiutu od strony wizualnej Grand Modus nie będzie się wiele różnił od wersji tradycyjnej. Z wyjątkiem wydłużonej części tylnej i lekko zmodyfikowanej klapy bagażnika. Drobnym korektom zostaną poddane przednie reflektory oraz zderzaki. Bryła samochodu pozostanie jednak nienaruszona. Dla wersji z dachem panoramicznym zastosowano nowy system elektronicznej obsługi.

Powiększony reprezentant klasy MPV produkowany będzie w hiszpańskiej fabryce w Valladolid. W ofercie Renault Grand Modus znajdą się po trzy silniki benzynowe i wysokoprężne.

Dowiedz się więcej o modelu Renault Modus

Podobne wiadomości:

Renault Koleos - znamy polskie ceny

Renault Koleos - znamy polskie ceny

Aktualności 2017-04-25

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-17

Komentuj:

~mek.brod@neostrada.pl 2008-04-26

posiadam od mięsiąca modusa granda po prostu bajer .pięknie się prowadzi na prawdę jest super.Innego auta nie potrzebuje ma wszystko co ma miec dobre auto tej klasy.Prędzej miałem Clio2.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?