mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Renault Puls - samochód dla Indii

Renault Puls - samochód dla Indii

Renault zaprezentowało nowy model samochodu miejskiego o nazwie Puls. Auto powstało w Centrum Designu Renault w Bombaju i przeznaczone jest na rynek indyjski. Do sprzedaży trafi na początku 2012 roku.

Renault Puls - samochód dla Indii
Francuski producent kieruje ten model do ludzi młodych, mieszkańców miast podnoszących swą pozycję społeczną. Auto zostało zaprezentowane dzień przed wyścigiem o GP Indii. Dyrektor Generalny Renault ds. Operacji Zewnętrznych Carlos Tavares zapowiedział również pojawienie się sportowej odmiany Pulsa. Następnymi wprowadzonymi modelami na rynku indyjskim będą Duster i auto z nadwoziem hatchback .

Renault Puls będzie wyposażony w silnik wysokoprężny 1.5 dCi. Renault twierdzi, że swoją sprawnością, elastycznością i niezawodnością jednostka ma nawiązywać do motoru RS27, który został zbudowany przez Renault Sport F1. Jednostka ta pomogła zdobyć tytuł Sebastianowi Vettelowi oraz zwycięstwo w klasyfikacji konstruktorów dla zespołu Red Bull Racing.


Samochód zaprojektowany w Centrum Designu Renault w Bombaju będzie produkowany w zakładzie Chennai. Tam również produkowane są silniki. Renault ograniczyło koszty i czas opracowywania nowego modelu dzięki skorzystaniu z płyty podłogowej Nissana Micry.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault Renault Puls

Podobne wiadomości:

Renault wzywa auta do serwisu

Renault wzywa auta do serwisu

Aktualności 2016-11-15

Komentuj:

~tomek 2011-11-05

"Renault twierdzi, że swoją sprawnością, elastycznością i niezawodnością jednostka ma nawiązywać do motoru RS27, który został zbudowany przez Renault Sport F1" Czy to znaczy, że będzie wymagała remontu po kilku tysiącach kilometrów?

~Green 2011-11-04

Przecież do buda nowej Micry ze znaczkami Renault.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?