mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Renault Puls - samochód dla Indii

Renault Puls - samochód dla Indii

Renault zaprezentowało nowy model samochodu miejskiego o nazwie Puls. Auto powstało w Centrum Designu Renault w Bombaju i przeznaczone jest na rynek indyjski. Do sprzedaży trafi na początku 2012 roku.

Renault Puls - samochód dla Indii
Francuski producent kieruje ten model do ludzi młodych, mieszkańców miast podnoszących swą pozycję społeczną. Auto zostało zaprezentowane dzień przed wyścigiem o GP Indii. Dyrektor Generalny Renault ds. Operacji Zewnętrznych Carlos Tavares zapowiedział również pojawienie się sportowej odmiany Pulsa. Następnymi wprowadzonymi modelami na rynku indyjskim będą Duster i auto z nadwoziem hatchback .

Renault Puls będzie wyposażony w silnik wysokoprężny 1.5 dCi. Renault twierdzi, że swoją sprawnością, elastycznością i niezawodnością jednostka ma nawiązywać do motoru RS27, który został zbudowany przez Renault Sport F1. Jednostka ta pomogła zdobyć tytuł Sebastianowi Vettelowi oraz zwycięstwo w klasyfikacji konstruktorów dla zespołu Red Bull Racing.


Samochód zaprojektowany w Centrum Designu Renault w Bombaju będzie produkowany w zakładzie Chennai. Tam również produkowane są silniki. Renault ograniczyło koszty i czas opracowywania nowego modelu dzięki skorzystaniu z płyty podłogowej Nissana Micry.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault Renault Puls

Podobne wiadomości:

Kup Clio na Facebooku

auto motor i sport 0000-00-00

Renault Captur po faceliftingu - poznaj polskie ceny

Renault Captur po faceliftingu - poznaj...

Aktualności 2017-05-09

Miejski crossover Renault przeszedł lifting i właśnie wkracza do polskich salonów. Przy tej okazji poznaliśmy oficjalny, polski cennik. Auto będzie dostępne z czterema silnikami w pięciu wersjach wyposażenia.

Komentuj:

~tomek 2011-11-05

"Renault twierdzi, że swoją sprawnością, elastycznością i niezawodnością jednostka ma nawiązywać do motoru RS27, który został zbudowany przez Renault Sport F1" Czy to znaczy, że będzie wymagała remontu po kilku tysiącach kilometrów?

~Green 2011-11-04

Przecież do buda nowej Micry ze znaczkami Renault.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.