Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Renault Puls - samochód dla Indii

Renault Puls - samochód dla Indii

Renault zaprezentowało nowy model samochodu miejskiego o nazwie Puls. Auto powstało w Centrum Designu Renault w Bombaju i przeznaczone jest na rynek indyjski. Do sprzedaży trafi na początku 2012 roku.

Renault Puls - samochód dla Indii
Francuski producent kieruje ten model do ludzi młodych, mieszkańców miast podnoszących swą pozycję społeczną. Auto zostało zaprezentowane dzień przed wyścigiem o GP Indii. Dyrektor Generalny Renault ds. Operacji Zewnętrznych Carlos Tavares zapowiedział również pojawienie się sportowej odmiany Pulsa. Następnymi wprowadzonymi modelami na rynku indyjskim będą Duster i auto z nadwoziem hatchback .

Renault Puls będzie wyposażony w silnik wysokoprężny 1.5 dCi. Renault twierdzi, że swoją sprawnością, elastycznością i niezawodnością jednostka ma nawiązywać do motoru RS27, który został zbudowany przez Renault Sport F1. Jednostka ta pomogła zdobyć tytuł Sebastianowi Vettelowi oraz zwycięstwo w klasyfikacji konstruktorów dla zespołu Red Bull Racing.


Samochód zaprojektowany w Centrum Designu Renault w Bombaju będzie produkowany w zakładzie Chennai. Tam również produkowane są silniki. Renault ograniczyło koszty i czas opracowywania nowego modelu dzięki skorzystaniu z płyty podłogowej Nissana Micry.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault Renault Puls

Podobne wiadomości:

Renault Megane Sedan - następca Fluence

Renault Megane Sedan - następca Fluence

Premiery 2016-07-13

Renault pracuje nad nowym Megane RS

Renault pracuje nad nowym Megane RS

Aktualności 2016-07-08

Komentuj:

~tomek 2011-11-05

"Renault twierdzi, że swoją sprawnością, elastycznością i niezawodnością jednostka ma nawiązywać do motoru RS27, który został zbudowany przez Renault Sport F1" Czy to znaczy, że będzie wymagała remontu po kilku tysiącach kilometrów?

~Green 2011-11-04

Przecież do buda nowej Micry ze znaczkami Renault.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli firma produkująca luksusowe nagłośnienie, wypuściła własnie na rynek głośnik sygnowany logo brytyjskiej marki samochodów. Co oferuje poza znaczniem Bentleya?