mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Renault Twingo z napędem na tył!

Renault Twingo z napędem na tył!

Pierwsza generacja miejskiego Twingo została zaprezentowana w 1992 roku. Po ponad dwóch dekadach Renault pokazuje światu trzecią generację Twingo. Samochód szykowany jest na gwiazdę marcowych targów w Genewie.

Renault Twingo z napędem na tył!
Silnik z tyłu i napęd na tył! To najciekawsza i zarazem najbardziej zaskakująca nowość jeśli chodzi o nowe Twingo i samochody miejskie. Francuzi konkretnych szczegółów nie zdradzają. Chwalą się: przeniesienie jednostki napędowej na tył powoduje, że miejski model jest zwrotniejszy i ma mniejszy promień zawracania, a w kabinie jest większa przestrzeń.  

Wiemy również, że nowe Twingo będzie mieć kuzyna w postaci Smarta. Nowy Smart powstanie na bazie konstrukcji i płyty podłogowej zapożyczonej z Twingo. Czyli również będzie miało napęd na tylną oś. Oba modele to owoc współpracy Daimlera z Renault.

Twingo jest bardzo podobne do koncepcyjnego modelu Twin'Z i Twin'Run. I to najlepsze co projektanci z Francji mogli zrobić. Auto prezentuje się bardzo sympatycznie. Renault do gamy kolorów dodało nowe odcienie, a w samochodzie widać nawiązania do legendarnego 5 Turbo - tył auta z przeszkloną klapą.Renault będzie oferować wiele dodatków, które pomogą w personalizacji Twingo. Szczegóły techniczne poznamy wraz z nadejściem targów w Genewie. My już nie możemy doczekać się wersji RS oraz Gordini. To dopiero będzie niezły mieszczuch. Naszym zdaniem Twingo znów odniesie sukces na rynku, gdyż jest autem bardzo sympatycznym i wnosi powiew świeżości do segmentu, tak jak kiedyś pierwsza generacja.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Renault Twingo
Renault Twingo
Cena podstawowa już od: 35 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Renault wzywa auta do serwisu

Renault wzywa auta do serwisu

Aktualności 2016-11-15

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Aktualności 2016-11-08

Komentuj:

~Marko 2014-02-20

Pierwszy artykuł w "mojeauto.pl" pozytywnie opisujący model TWINGO.nWystarczy już pogardy do wyglądu formy TWINGO z 1993 roku. Formy, która po dzień dzisiejszy nie odstaje' swym wyglądem od aut współczesnych, formy, która nadała ton' w stylistyce aut miejskich. Już pomijam fakt, że współczesne auta mają jednolity, nudny, monotonny wygląd..nRewolucyjny wygląd pierwszego TWINGO utrzymał się przez 24 lata! ;-)nW ciągu ostatnich 7 lat mamy już 3 wersję TWINGO – fakt, dopiero ten model wnosi coś autentycznie nowatorskiego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mansory przerabia Mercedesa Klasy G
Mansory przerabia Mercedesa Klasy G
Wszystkim, dla których Mercedes Klasy G wydaje się zbyt zwyczajny i zbyt mało imponujący Mansory proponuje zestaw tuningowy G-Wide Body.