mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Renault stworzyło małego potwora

Renault stworzyło małego potwora

Renault zaprezentowało samochód, wszystkie małe hothatche zjada na śniadanie. Oto studyjny model o niewinnej nazwie Twin'Run, który pod skórą skrywa moc 320 KM.

Renault stworzyło małego potwora
Francuski producent pokazał nowy studyjny model podczas tegorocznej eliminacji Grand Prix Monako. Twin'Run jest nawiązaniem do dwóch szalonych projektów Renault z przeszłości, modelu 5 Turbo oraz Clio V6. Podobnie jak w Clio tak i w najnowszym koncepcyjnym modelu inżynierowie z Renault centralnie zamontowali silnik V6. Ten w Twin'Run został zapożyczony z Megane Trophy. 3.5-litrowy motor dostarcza 320 KM mocy oraz maksymalny moment obrotowy 379 NM.

Jeśli do parametrów silnika dodamy niską masę tego auta - 950 kg, to dostajemy potworne auto, które Abartha 500 strawi w kilka sekund. Pierwszą setkę Twin'Run osiąga w czasie 4.5 sekundy. Maksymalnie  auto może poruszać się z prędkością 250 km/h.



Samochód został stworzony z wykorzystaniem włókna szklanego, które obniżył masę auta. Całość nadwozia została osadzona na ramie rurowej. Część elementów takich jak dach czy przedni spliter zostały wykonane z włókna węglowego. Twin'Air porusza się na 18 calowych kołach, a jego rozkład masy wynosi 43:57.



Środek to iście wyścigowy kokpit. Dwumiejscowy samochód wyposażono w fotele Sparco, lewarek sekwencyjnej skrzyni oraz hamulca ręcznego znajdują się blisko kierownicy. Deskę rozdzielczą oraz panel drzwi wykończono Alcantarą.

Ten samochód to bestia, a my właśnie wyruszamy do głównej siedziby Renault. Zamierzamy zmusić francuskiego producenta, aby wprowadził Twin'Run do produkcji seryjnej. Strzeż się Renault nadchodzimy!
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault Renault Twin’Run Concept

Podobne wiadomości:

Renault Scenic z nowym silnikiem

Renault Scenic z nowym silnikiem

Aktualności 2017-12-19

Renault wzywa auta do serwisu

Renault wzywa auta do serwisu

Aktualności 2016-11-15

Komentuj:

~no nie 2013-05-26

znów google translator nawalił? "jego stosunek mocy do masy wynosi 43:57" jego ROZKŁAD MASY wynosi.....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.