mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Reno z Japonii

Reno z Japonii

Na jesieni tego roku do sprzedaży trafi najnowsze dzieło japońskiego koncernu Suzuki - Reno, nie mylić z francuskim producentem.

Reno z Japonii

Reno będzie pieciodrzwiowym hatchbackiem zaprojektowanym przez biuro stylistyczne Ital Design. Jego wygląd będzie niemal identyczny do modelu Chevrolet/Daewoo Lacetti, który trafi do sprzedaży również w tym roku - ten sam wygląd wynika z faktu, iż wszystkie trzy marki należą do koncernu GM.

O sukcesie Reno ma zdecydować stosunkowo niska cena od 13 do 15 tysięcy USD oraz przeznaczenie dla klientów w różnej grupie wiekowej. Na rynku amerykańskim Suzuki Reno konkurować będzie z takimi autami jak Scion, Mazda3, Toyota Matrix czy też Hyundai Elantra.

Reno zostało wyposażone w 2,0-litrowy silnik DOHC V4 o mocy 126 KM uzyskiwanej przy 5.600 obr./min. Napęd na przednie koła ma być przenoszony albo przez 5-biegową skrzynię biegów, albo przez 4-stopniową automatyczną przekładnię.

Produkcja Suzuki Reno ma rozpocząć się w lipcu tego roku, w sprzedaży nowy model będzie można znaleźć we wrześniu lub październiku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.