mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Rhino: Indyjski mini-transporter

Rhino: Indyjski mini-transporter

Indyjski producent samochodów ICML (International Cars and Motors Ltd) na targach Expo w New Delhi zaprezentował swój nowy multifunkcjonalny model Rhino, który raczej zaliczany będzie do grona małych aut transportowych.

Rhino: Indyjski mini-transporter
Rhino MUV (Multi Utility Vehicle) powstał przy współpracy ICML z MG Rover. Świadczy o tym zamontowany w Rhino silnik, pochodzący właśnie od Rovera. Jest to czterocylindrowa, dwulitrowa jednostka o mocy 75 KM – taka sama jaką montowano w niektórych modelach Isuzu.

Największą zaletą azjatyckiego pojazdu jest jego przestronność. Mimo iż Rhino ma zaledwie 4,40 m długości, 1,64 m szerokości i 1,88 m wysokości spokojnie pomieści przy odpowiedniej konfiguracji siedzeń nawet do 9 osób. Masa całkowita wynosi 1603 kg.
Auto wyposażono w 15”calowe felgi i opony o rozmiarach 205/65.

Niestety sama konstrukcja pozostawia wiele do życzenia. Po prostu brak dynamiki. Kanciasta bryła, plastikowe, proste w wykonaniu zderzaki i listwy oraz wyrażony bez emocji przód auta definiują same jego przeznaczenie. Transport. Mimo wszystko produkt ICML nadrabia braki stylistyczne opcjami wyposażenia. Klimatyzacja, elektrycznie sterowane szyby i niezły system dźwiękowy to plus Rhino. Auto oferowane jest w czterech kolorach: złotym, czarnym, czerwonym i niebieskim.

Na razie producent nie planuje wprowadzenia auta na rynek europejski aczkolwiek nie wyklucza takiej możliwości. Rhino aktualnie zdobywa uznanie na rodzimym rynku. Jeśli będzie duże to wtedy  z pewnością ICML rozszerzy sieć sprzedaży na inne kraje i kontynenty. Producent zakłada sprzedaż modelu w granicach 5000 sztuk w ciągu kolejnych 12 miesięcy i 24000 w ciągu następnych trzech lat.

Czytaj także:

Tani luksus z Chin 2006-01-27

Skoda podbija Indie 2005-11-24

SUV od Taty 2005-03-14
Tematy w artykule: ICML Rhino

Podobne wiadomości:

Tani luksus z Chin

Tani luksus z Chin

Premiery 2006-01-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.