mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Rinspeed Bedouin

Rinspeed Bedouin

Rewolucyjny i nowoczesny pojazd koncepcyjny

Rinspeed Bedouin

Szwajcarska firma Rinspeed, co roku przygotowuje na targi w Genewie niepowtarzalną i wystrzałową niespodziankę. Tym razem fanów motoryzacji zadziwi Rinspeed Bedouin.

Bedouin to pojazd, który można dostosować do aktualnej potrzeby, bądź nastroju. Wystarczy jedynie dziesięć sekund, aby auto o sportowych możliwościach zmieniło się z kombi w pick-up. Bedouin zbudowany jest na bazie Porsche 996 Turbo i pomieści 4 pasażerów.

Napędzane ekologicznym, 3.6-litrowym silnikiem auto osiąga moc 420KM przy 6000obr/min, a maksymalny moment obrotowy wynosi 560Nm przy 2700obr/min. Takie parametry silnika pozwalają na rozpędzenie samochodu „do setki” w 5,9s, a maksymalna prędkość pojazdu została ograniczona elektronicznie i wynosi 250km/h. Sportowy charakter Bedouina podkreśla mechaniczna, 6-stopniowa przekładnia.

Niespodzianka firmy Rinspeed ma 4,46 m długości, 1,98 m szerokości,1,5 m wysokości oraz rozstaw osi równy 2,35 m. Modne, futurystyczne wnętrze samochodu zaprojektowała firma Swarovski, wytwórca najwyższej jakości produktów z kryształu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mocna końcówka roku dla Skody
Mocna końcówka roku dla Skody
Listopad był kolejnym, bardzo dobrym miesiącem dla Skody na polskim rynku. Czeska marka poprawiła  wynik aż o 30,2% od tego w analogicznym okresie w roku poprzednim oraz 15,8% lepszy od wyniku z poprzedzającego października.