mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Roadster Chevroleta w Seulu

Roadster Chevroleta w Seulu

Chevrolet na Salonie Samochodowym w Seulu zaprezentował koncepcyjnego roadstera z napędem hybrydowym.

Roadster Chevroleta w Seulu
- Mi-ray to przyszłość Korei. W czasie, kiedy GM promuje markę Chevrolet w całej Korei, koncepcyjny Mi-ray ma służyć zbadaniu potencjalnych możliwości rozwoju. Mi-ray oznacza ścisłe zespolenie kierowcy z jego autem oraz stylistykę proponowaną dla przyszłościowych samochodów sportowych - powiedział Mike Arcamone, prezes i dyrektor generalny GM Korea.

Auto powstało w GM Advanced Design Studio specjalnie z okazji 100 lecia marki. Ma być swoistym miksem zapożyczeń z historycznych modeli Chevy'ego - np. Monza SS z '63 roku oraz Corair Super Spyder z '62. Nowoczesna stylistyka ma za zadanie nasuwać na myśl myśliwce odrzutowe.

We wnętrzu także znajdziemy zapożyczenia z klasycznych modeli, jak i stylistyki kabin odrzutowców. Są tutaj elementy ze szczotkowanego aluminium, skóry, białej tkaniny, a także powierzchnie, przypominające ciekły metal. Auto jest oczywiście dwumiejscowe, jak na roadstera przystało. Na środku deski rozdzielczej znajduje się przycisk, po naciśnięciu którego uruchamiamy silnik, a także podnosimy chowany zestaw przyrządów, przycisków i zegarów. Lusterek brak - są tylko kamery.

Nadwozie zbudowane jest z włókien węglowych oraz CFRP, czyli tworzyw sztucznych, wzmanianych włóknem węglowym. Drzwi otwierają się do góry, a następnie do tyłu, co bardzo ułatwia dostęp do kabny.

Napędem auta jest 1,5 litrowy silnik spalinowy, współpracujący z motorami elektrycznymi. - Wiele z komponentów układu napędowego Mi-ray to logiczne rozwinięcie aktualnych technologii GM - powiedział Uwe Grebe, dyrektor wykonawczy General Motors Powertrain Advanced Engineering. - Koncepcja ta oznacza elastyczność w doborze konfiguracji, zmiany skali i aktualizacji pod kątem przyszłych nowinek technologicznych.

Z przodu zamontowane są dwa 15 kW silniki elektryczne, zasilane litowo-jonowym akumulatorem 1,6 kWh. Dodatkowo jest tutaj 1,5 litrowy, czterocylindrowy benzynowiec z turbodoładowaniem, współpracujący z silnikami elektrycznymi, z precyzyjnym sterowaniem momentu obrotowego podawanego na lewe lub prawe koło. Dzięki zastosowaniu dwusprzęgłowej przekładni eliminującej przetwornik momentu, jednostka napędowa odznacza się niewielkimi rozmiarami. Przełożenia dobrano w taki sposób, aby uzyskać jak najwyższą prędkość w trybie sportowym. Z przekładnią współpracuje system start-stop.

- Rozwiązanie w zakresie układu napędowego doskonale wpisuje się w całą resztę auta, zapewniając wysokie osiągi przy niewielkich gabarytach – powiedział Arcamone. - Dzięki połączeniu technologii układów napędowych General Motors z wizjonerską konstrukcją, Mi-ray stanowi punkt odniesienia dla przyszłości marki Chevrolet na całym świecie. Jest to samochód dla ludzi młodych, kochających szybką jazdę i rozrywkę.

Podobne wiadomości:

Dwa koncepty Mazdy na targach Tokio Motor Show

Dwa koncepty Mazdy na targach Tokio Motor...

Aktualności 2017-10-26

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Aktualności 2017-03-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.