mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Rodzina Focusa kompletna

Rodzina Focusa kompletna

Ford Polska rozszerzył gamę nowego Forda Focusa o 4-drzwiową wersję sedan. To ostatnia już wersja nadwoziowa, obok wersji 3-, 5-drzwiowej oraz kombi, która tworzy podstawową rodzinę modelu Focus.

Rodzina Focusa kompletna

Dopiero za środkowym słupkiem dynamicznie opadająca linia dachu przyjmuje, w wersji 4-drzwiowej, nieco stateczniejszy, klasyczny profil charakterystyczny dla limuzyn. Linia okien kończy się eleganckim trójkątnym okienkiem przed tylnym słupkiem, którego kształt wpisuje się w charakterystycznie wznoszącą się dolną linię okien bocznych.

Jednym z założeń przyjętych przez twórców 4-drzwiowej wersji było uzyskanie bardzo obszernego bagażnika, który gwarantowałby możliwie największą funkcjonalność w rzeczywistych warunkach użytkowania. Przy wyposażeniu w tzw. dojazdowe koło zapasowe, 4-drzwiowy Ford Focus ma maksymalną pojemność bagażnika liczącą 526 litrów.

Do napędu wykorzystane zostały te same jednostki, co w pozostałych wersjach. A  więc benzynowe 1,4 80 KM, 1,6 100 KM i 115 KM oraz 2,0 145 KM i wysokoprężne 1,6 90 KM i 109 KM oraz 2,0 136 KM.

"Liczymy, że 4-drzwiowa wersja sedan odegra znaczącą rolę we wzmocnieniu pozycji rynkowej nowego Forda Focus i przekona do niego jeszcze szerszą grupę potencjalnych nabywców" – powiedział Adam Kołodziejczyk, prezes i dyrektor generalny Ford Polska Sp. z o.o.

Zobacz ceny i specyfikacje Forda Focusa 4-drzwiowego

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.