mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Rodzina Focusa kompletna

Rodzina Focusa kompletna

Ford Polska rozszerzył gamę nowego Forda Focusa o 4-drzwiową wersję sedan. To ostatnia już wersja nadwoziowa, obok wersji 3-, 5-drzwiowej oraz kombi, która tworzy podstawową rodzinę modelu Focus.

Rodzina Focusa kompletna

Dopiero za środkowym słupkiem dynamicznie opadająca linia dachu przyjmuje, w wersji 4-drzwiowej, nieco stateczniejszy, klasyczny profil charakterystyczny dla limuzyn. Linia okien kończy się eleganckim trójkątnym okienkiem przed tylnym słupkiem, którego kształt wpisuje się w charakterystycznie wznoszącą się dolną linię okien bocznych.

Jednym z założeń przyjętych przez twórców 4-drzwiowej wersji było uzyskanie bardzo obszernego bagażnika, który gwarantowałby możliwie największą funkcjonalność w rzeczywistych warunkach użytkowania. Przy wyposażeniu w tzw. dojazdowe koło zapasowe, 4-drzwiowy Ford Focus ma maksymalną pojemność bagażnika liczącą 526 litrów.

Do napędu wykorzystane zostały te same jednostki, co w pozostałych wersjach. A  więc benzynowe 1,4 80 KM, 1,6 100 KM i 115 KM oraz 2,0 145 KM i wysokoprężne 1,6 90 KM i 109 KM oraz 2,0 136 KM.

"Liczymy, że 4-drzwiowa wersja sedan odegra znaczącą rolę we wzmocnieniu pozycji rynkowej nowego Forda Focus i przekona do niego jeszcze szerszą grupę potencjalnych nabywców" – powiedział Adam Kołodziejczyk, prezes i dyrektor generalny Ford Polska Sp. z o.o.

Zobacz ceny i specyfikacje Forda Focusa 4-drzwiowego

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.