Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Rosyjska hybryda

Rosyjska hybryda

Rosjanie stworzyli swój pierwszy, w pełni autorski samochód hybrydowy. Pierwszego kwietnia nawet premier Władymir Putin postanowił przetestować auto.

Rosyjska hybryda
Pojazd nazywa się Yo-Mobile i został stworzony przez firmę Yo-Auto, która jest owocem współpracy producenta ciężarówek Yarovit Motors i Onexim Group - firmy rosyjskiego miliardera Mikhaila Prokhorova, właściciela drużyny koszykarskiej New Jersey Nets.

Silnik spalinowy, napędzany albo paliwem, albo gazem, współpracuje z dwoma silnikami elektrycznymi. Zamiast standardowych baterii, znajdziemy tutaj specjalne "magazynatory", które przechowują energię i, zdaniem rosyjskich inżynierów, spełniają swoją rolę lepiej i bardziej wydatnie niż baterie.

Auto spala średnio około 3,5 litra benzyny na 100 kilometrów i ma zasięg 1100 kilometrów. Przyspieszenie do setki wynosi około 7 - 8 sekund, a prędkość maksymalna to 130 km/h.

Yo-Mobile ma być budowany w trzech konfiguracjach nadwozia - hatchback, cross-coupe i van. W cenie od 12 do 15 tysięcy dolarów auto będzie dostępne od drugiej połowy 2012 roku. Nadroższy model będzie miał napęd na wszystkie koła, nawigację satelitarną, tempomat oraz klimatyzację.

Pierwszego kwietnia, jak już wspomnieliśmy, premier Rosji Władymir Putin postanowił sprawdzić "z czym to się je" i przejechać się nową kreacją rosyjskich inżynerów. Przed pierwszą jazdą, powiedział do Prokhorova: - Mam nadzieję, że ten twój Yo-Mobile nie rozpadnie się po drodze.

Jak widać, nie rozpadł się. >>TUTAJ<< możecie obejrzeć filmik z tego wydarzenia.
Tematy w artykule: Rosja napęd hybrydowy hybryda premiera

Podobne wiadomości:

Renault Koleos 2016 - największy SUV debiutuje oficjalnie

Renault Koleos 2016 - największy SUV...

Premiery 2016-04-25

Hybrydy coraz popularniejsze w Polsce

Hybrydy coraz popularniejsze w Polsce

Aktualności 2016-04-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak dobrze wybrać klocki i tarcze hamulcowe?
Jak dobrze wybrać klocki i tarcze hamulcowe?
Sprawne hamulce zawsze są podstawą bezpiecznej jazdy samochodem. Dlatego kierowca szczególną uwagę powinien zwrócić na układ hamulcowy, by utrzymywać go w dobrej kondycji. Gdy przyjdzie moment, w który należy wyminięć jego elementy do warto wiedzieć jak dobrze wybrać klocki i tarcze hamulcowe.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj