mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Rosyjska hybryda

Rosyjska hybryda

Rosjanie stworzyli swój pierwszy, w pełni autorski samochód hybrydowy. Pierwszego kwietnia nawet premier Władymir Putin postanowił przetestować auto.

Rosyjska hybryda
Pojazd nazywa się Yo-Mobile i został stworzony przez firmę Yo-Auto, która jest owocem współpracy producenta ciężarówek Yarovit Motors i Onexim Group - firmy rosyjskiego miliardera Mikhaila Prokhorova, właściciela drużyny koszykarskiej New Jersey Nets.

Silnik spalinowy, napędzany albo paliwem, albo gazem, współpracuje z dwoma silnikami elektrycznymi. Zamiast standardowych baterii, znajdziemy tutaj specjalne "magazynatory", które przechowują energię i, zdaniem rosyjskich inżynierów, spełniają swoją rolę lepiej i bardziej wydatnie niż baterie.

Auto spala średnio około 3,5 litra benzyny na 100 kilometrów i ma zasięg 1100 kilometrów. Przyspieszenie do setki wynosi około 7 - 8 sekund, a prędkość maksymalna to 130 km/h.

Yo-Mobile ma być budowany w trzech konfiguracjach nadwozia - hatchback, cross-coupe i van. W cenie od 12 do 15 tysięcy dolarów auto będzie dostępne od drugiej połowy 2012 roku. Nadroższy model będzie miał napęd na wszystkie koła, nawigację satelitarną, tempomat oraz klimatyzację.

Pierwszego kwietnia, jak już wspomnieliśmy, premier Rosji Władymir Putin postanowił sprawdzić "z czym to się je" i przejechać się nową kreacją rosyjskich inżynerów. Przed pierwszą jazdą, powiedział do Prokhorova: - Mam nadzieję, że ten twój Yo-Mobile nie rozpadnie się po drodze.

Jak widać, nie rozpadł się. >>TUTAJ<< możecie obejrzeć filmik z tego wydarzenia.
Tematy w artykule: Rosja napęd hybrydowy hybryda premiera

Podobne wiadomości:

Panamera S Hybrid – oficjalnie (wideo)

auto motor i sport 0000-00-00

Honda pracuje nad hybrydą

Honda pracuje nad hybrydą

Technika 2017-01-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.