mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Rosyjski SUV

Rosyjski SUV

Znana z produkcji topornych, ale trwałych i prostych w obsłudze aut terenowych firma UAZ wprowadzi do produkcji nowy model. Wygląda zdecydowanie nowocześnie, jak jeździ przekonamy się wkrótce.

Rosyjski SUV

Wyższa specyfikacja, w odróżnieniu od podstawowego modelu będzie miała na wyposażeniu standardowym elektryczne sterowane szyby i lusterka boczne, przyciemnianie szyby i światła przeciwmgielne. Oba modele ma napędzać silnik benzynowy rodzimej produkcji (fabryka silników w Zavolzhsky), a do przeniesienia napędu posłuży skrzynia jednego z zagranicznych producentów.

Począwszy od przyszłego roku planowane jest wprowadzenie do oferty drugiej jednostki napędowej - silnika diesla oraz szeregu dodatkowych elementów wpływających na komfort oraz bezpieczeństwo. Mają to być między innymi poduszki powietrzne, system ABS i automatyczna skrzynia biegów.

Jak na razie producent, oprócz zaspokajanie popytu rynku rosyjskiego, eksportuje większość swoich samochodów na bliski wschód, do Afganistanu, Mongolii i Etiopii. Być może z nowym modelem otworzą się także szanse na eksport modeli także na inne rynki.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Najwolniejsze miasta w Polsce - ranking
Najwolniejsze miasta w Polsce - ranking
Wakacje ruszyły, a wraz z nimi zwiększył się ruch na polskich drogach. Specjaliści z serwisu korkowo.pl sprawdzili jak wygląda sytuacja na polskich drogach w ostatnich miesiącach. Po których miastach jeździ się najwolniej?
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech