mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Rover jedzie dalej

Rover jedzie dalej

Brytyjskie media informują o wskrzeszaniu wyspiarskiej marki. Pomimo bankructwa koncernu MG Rover planowane jest wdrożenie do produkcji następcy modelu średniej klasy - 75, oraz kompaktowego 45.

Rover jedzie dalej

Najnowsze informacje wskazują także, że Chińczycy mają większe ambicje. Kompaktowy 45 i rywalizujący w klasie między innymi z Passatem i Mondeo, model 75 mają być produkowane w Anglii przez nową spółkę joint ventur z SAIC.

Chińczycy biorą na siebie kompleksowe opracowanie samochodu, który następnie zostanie wdrożony na rynek - na przełomie 2007 i 2008 roku - poprzez już istniejącą sieć dealerską. Oficjalnie wiadomo jednak, że prace nad autem prowadzą wywodzący się z MG Rover inżynierowie firmy konsultingu motoryzacyjnego Ricardo.

Dostępny projekt graficzny pokazuje znacznie zmienione auto, które nabrało sportowego, bardziej przypadającego do gustu brytyjskiej klienteli, charakteru. Jak wiadomo nieoficjalnie, istnieje już model testowy, który wykorzystywany jest na potrzeby badań drogowych. Jeżeli chodzi o wnętrze: ma być ono jeszcze bardzie luksusowe w porównaniu do poprzedniego modelu, konkurujące z tym w nowym Passacie.

75-ka będzie miała nadal napęd na przednią oś, a zawieszenie ma być dostosowane do charakteru całego auta, zachowując przy tym komfort jazdy. Do napędu posłużą znane jednostki benzynowe 1.8, 1.8 turbo i 2.5 V6. Diesle mogą pochodzić od Volkswagena lub GM, dwóch partnerów SAIC w innych spółkach.

Najmocniejsza, odpowiednia do rywalizowania na ringu z topowymi modelami innych marek, wersja MG ZT ma pojawić się pod koniec 2008 roku.


Więcej o MG Rover:

Rover powraca

MG do TVR?!

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.