mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Rześki podmuch Hondy

Rześki podmuch Hondy

Japoński producent wprowadza do sprzedaży nowego minivana. Airwave bazuje technologicznie na znanym u nas modelu Honda Jazz, choć konkurent Scenica, Focusa C-Maxa i Zafiry jest znacznie większy od swojego brata.

Rześki podmuch Hondy

Jednak auto najpierw, w tym miesiącu trafi do salonów macierzystego kraju, a potem najprawdopodobniej do Ameryki Północnej. W Europie stanowiłoby zbyt duże zagrożenie dla dopiero, co wprowadzonego do sprzedaży FR-V, istnieje jednak możliwość debiutu również u nas.

Na razie samochód napędzany jest tym samym co w Jazz (na rynku japońskim) silnikiem 1.5 litra VTEC o mocy 110KM. Airvawe ma wygodnie pomieścić pięć osób, oferując im przy tym możliwość dużej konfiguracji ustawienia foteli i zagospodarowania przestrzeni wraz ze specjalnie obniżoną platformą bagażnika.

Drugim wyróżnikiem nowego minivana bedzie duży, szklany dach rozciągający się od przedniej szyby po drugi rząd siedzeń (podobnie jak w Peugeocie 307 i 407 SW), który zapewne będzie miał sterowaną elektrycznie blendę (też jak u konkurencji).

Ciekawie stylistycznie, ale nieco gorzej pod względem użytych materiałów, wygląda wnętrze. Użycie dwubarwnych plastików jest może modne, jednak wizualnie budzą one zastrzeżenia.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando