mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > S6 kontra M5

S6 kontra M5

Czy Audi może pozwolić sobie na pozostawienie bez odpowiedzi wyzwania, jakie rzucił mu BMW? Raczej nie. Także producent z Inglostadt ma tradycję w seryjnym wzmacnianiu swoich limuzyn.

S6 kontra M5

Czy to błąd? Przecież konkurent ma pod maską 507-konne stado pociągowe. Otóż nie - według pomysłu Audi na rynku dostępny będzie również jeszcze lepiej wyposażony model.

W topowym RS6 znajdzie się najprawdopodobniej podobny silnik V10, ale w technologii FSI i z podwójnym turbodoładowaniem. Moc tej jednostki zawierać się będzie w granicach 550-600KM i dopiero w zespoleniu z najnowszą dwusprzęgłową, 7-biegową skrzynią DSG ma to być godny rywal dla M6.

Oczywiście oba auta dostaną napęd Quattro i odpowiedni pakiet stylistyczny pozwalający gronu właścicieli wyróżnić się na autostradzie nie tylko prędkością (S-line w S6 i bardzie agresywny w RS6). Testy już trwają na niemieckim torze Nürburgring, a premiera planowana jest na przyszłorocznym salonie w Genewie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.