Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > S6 kontra M5

S6 kontra M5

Czy Audi może pozwolić sobie na pozostawienie bez odpowiedzi wyzwania, jakie rzucił mu BMW? Raczej nie. Także producent z Inglostadt ma tradycję w seryjnym wzmacnianiu swoich limuzyn.

S6 kontra M5

Czy to błąd? Przecież konkurent ma pod maską 507-konne stado pociągowe. Otóż nie - według pomysłu Audi na rynku dostępny będzie również jeszcze lepiej wyposażony model.

W topowym RS6 znajdzie się najprawdopodobniej podobny silnik V10, ale w technologii FSI i z podwójnym turbodoładowaniem. Moc tej jednostki zawierać się będzie w granicach 550-600KM i dopiero w zespoleniu z najnowszą dwusprzęgłową, 7-biegową skrzynią DSG ma to być godny rywal dla M6.

Oczywiście oba auta dostaną napęd Quattro i odpowiedni pakiet stylistyczny pozwalający gronu właścicieli wyróżnić się na autostradzie nie tylko prędkością (S-line w S6 i bardzie agresywny w RS6). Testy już trwają na niemieckim torze Nürburgring, a premiera planowana jest na przyszłorocznym salonie w Genewie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg
S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg
Już od 1 października kierowcy samochodów o masie powyżej 3,5 tony będą musieli zapłacić za przejechanie po kolejnych drogach ekspresowych w Polsce. Mowa o zachodniopomorskich docinkach dróg S3 i S6.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj