mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > S6 kontra M5

S6 kontra M5

Czy Audi może pozwolić sobie na pozostawienie bez odpowiedzi wyzwania, jakie rzucił mu BMW? Raczej nie. Także producent z Inglostadt ma tradycję w seryjnym wzmacnianiu swoich limuzyn.

S6 kontra M5

Czy to błąd? Przecież konkurent ma pod maską 507-konne stado pociągowe. Otóż nie - według pomysłu Audi na rynku dostępny będzie również jeszcze lepiej wyposażony model.

W topowym RS6 znajdzie się najprawdopodobniej podobny silnik V10, ale w technologii FSI i z podwójnym turbodoładowaniem. Moc tej jednostki zawierać się będzie w granicach 550-600KM i dopiero w zespoleniu z najnowszą dwusprzęgłową, 7-biegową skrzynią DSG ma to być godny rywal dla M6.

Oczywiście oba auta dostaną napęd Quattro i odpowiedni pakiet stylistyczny pozwalający gronu właścicieli wyróżnić się na autostradzie nie tylko prędkością (S-line w S6 i bardzie agresywny w RS6). Testy już trwają na niemieckim torze Nürburgring, a premiera planowana jest na przyszłorocznym salonie w Genewie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.