mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > SRT Viper GTS-R: Żmija gotowa do powrotu na tor

SRT Viper GTS-R: Żmija gotowa do powrotu na tor

Razem z cywilną wersją najnowszej generacji Viper marka SRT na targach motoryzacyjnych w Nowym Yorku zaprezentowała wersję torową swojego najnowszego dziecka - Vipera GTS-R. Samochód będzie rywalizował w American Le Mans Series.

SRT Viper GTS-R: Żmija gotowa do powrotu na tor
Dwa identyczne modele SRT Viper GTS-R stworzone na bazie modelu cywilnego będą rywalizować w serii ALMS. Za kierownicą torowych Viperów zasiądą: Dominik Farnbacher, Marc Goossens, Ryan Hunter-Reay oraz Kuno Wittmer. Wraz z nowymi kierowcami Viper oficjalnie powraca do serii ALMS.

SRT Viper GTS-R podobanie jak wersja cywilna Vipera jest wyposażony w silnik V10 o pojemności 8.4 litra, który w wersji cywilnej generuje moc 649 KM. Ta wartość przekracza jednak wartości dozwolone przez regulamin klasy GT w ALMS, dlatego należy się spodziewać, że moc torowej wersji Vipera będzie kształtowała się na poziomie 450-500 KM.

Historia startów Vipera w wyścigach rozpoczyna się wraz z pierwszą generacją, wtedy jeszcze Dodgea Vipera, który w wersji GTS-R zdobył pięć tytułów mistrzostw serii GT oraz wygrał mistrzostwa FIA GT w latach 1997-1999. W 2000 roku Viper jako pierwsze auto bazujące na samochodzie amerykańskiej produkcji wygrał 24-godzinny wyścig Rolex Daytona. Vipery wygrywały również w ALMS oraz bardzo dobrze radziły sobie w 24h wyścigu w Le Mans.

Nam pozostaje jedynie czekać na moment, w którym SRT znów rzuci wyzwanie i podejmie próbę pobicia rekordu toru Nurburgring nowym Viperem.

Podobne wiadomości:

Dodge Viper zniknie z rynku

Dodge Viper zniknie z rynku

Samochody luksusowe 2015-10-14

SRT Tomahawk Gran Turismo odsłonięte

SRT Tomahawk Gran Turismo odsłonięte

Premiery 2015-06-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczna podróż ze zwierzętami
Bezpieczna podróż ze zwierzętami
Zwierzęta są bardzo często traktowane jako pełnoprawni członkowie rodziny. Niezależnie od tego, czy podróżujemy z psem, kotem, chomikiem czy świnką morską - ważne jest bezpieczeństwo, ponieważ często nasi pupile podróżują w warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Na co więc warto zwrócić szczególną uwagę podczas planowania takich eskapad?