mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > SUV w rytmie samby

SUV w rytmie samby

W kraju, gdzie sportem narodowym jest piłka nożna, a samochód typu SUV używany jest przede wszystkim do przemieszczania się na stadion wraz z całą rodziną, Ford zamierza wypuścić nową wersję modelu Ecosport, który jak do tej pory zdobył 80 procentowy udział w swoim segmencie.

SUV w rytmie samby

W tym miesiącu brazylijski oddział Forda zamierza wypuścić na rynek nową wersję SUV`a, który zostanie wyposażony w automatyczną przekładnię. Trafi on do sieci dilerskich znajdujących się na terenie Brazylii, Argentyny oraz Meksyku. Niesamowity, osiemdziesięcioprocentowy udział w segmencie sportowo-rekreacyjnych kompaktów samochód zawdzięcza on temu, że nie posiada bezpośredniej konkurencji na tamtejszym rynku. Przy okazji zwiększającego się zapotrzebowania na automatyczne skrzynie, Ford postanowił udostępnić taką opcję dla swoich klientów.

W kilka miesięcy od momentu wprowadzenia modelu EcoSport na rynek w 2003 roku łamał on dotychczasowe rekordy sprzedażowe, stając się jednym najgorętszych nowości Forda w Brazylii. Jak dotąd sprzedało się ponad 150 tysięcy egzemplarzy na rynku latynoamerykańskim. W przeciągu ostatnich dwóch miesięcy odnotowano nawet wzrost o 9,2 procent. Model ten trafił na nienasycony rynek, w momencie kiedy inne auta z tego segmentu były dostępne jedynie poprzez drogie importy. Jego dodatkowym atutem było to, że wersja z silnikiem benzynowym o pojemności 1,6 l mogła być także napędzana etanolem, który w Brazylii jest tańszy od 40 procent od konwencjonalnego paliwa.

Klientem docelowym modelu Ecosport jest aktywna osoba żyjąca w mieście, posiadająca dwa lub więcej pojazdów na jedno gospodarstwo domowe, a średnia jej wieku mieści się między 30, a 40. Okazuje, że wśród właścicieli większy odsetek przypada na płeć piękną. Największe atuty tego samochodu, które są doceniane przez użytkowników to wygląd, właściwości jezdne oraz duża ilość miejsca wewnątrz. Poza użytkownikami samochód został doceniony przez branżowe pisma motoryzacyjne, które nadały mu tytuły: "Najlepszy zakup 2004" oraz "Najlepszy pojazd sportowo-rekreacyjny 2004".

Przez ostatnie miesiące coraz więcej klientów zaczęło naciskać dilerów o możliwość zakupu samochodu wyposażonego w automatyczną przekładnię. Wiele osób jest nawet w stanie zamienić swój obecny model na nową wersję, jak tylko pojawi się ona na rynku.

Czytaj także:

Brazylijski EcoSport do USA (2006-02-01)


Podobne wiadomości:

Ford GT - oficjalne dane techniczne

Ford GT - oficjalne dane techniczne

Aktualności 2017-01-27

Ford i Amazon rozpoczynają współpracę

Ford i Amazon rozpoczynają współpracę

Technika 2017-01-20

Komentuj:

~kanciaste gusta 2011-08-27

nie wszyscy kochają ' jajeczka'. maveric x-trail 4runner pajero('89+) pinin i wiele innych bardziej lub mniej męskich wózków

~CWF 2006-12-27

maverick i tyle

~leos 2006-12-21

fakt, stylistyka z lat 80-tych.,ale moze w Brazyli tak lubia

~Mathias 2006-12-21

Sorry bardzo kto produkuje takie g...a ? Niech panowie z Forda popatrzą na BMW X3 X5 Audi Q7 a dopiero potem biorą się za robienie SuV ów

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opel Crossland X – znamy polskie ceny
Opel Crossland X – znamy polskie ceny
Podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie zadebiutował nowy Opel Crossland X. Crossover, który zastąpi popularną Merivę pojawi się lada moment w polskich salonach, a tymczasem poznaliśmy jego cenę.