mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Saab 9-3 Sport-Hatch Concept

Saab 9-3 Sport-Hatch Concept

Podczas tegorocznego Salonu Samochodowego we Frankfurcie Saab zaprezentuje nowy samochód koncepcyjny "Sport-Hatch", zrywający z dotychczasowym tradycyjnym podziałem na nadwozia typu hatchback oraz kombi.

Saab 9-3 Sport-Hatch Concept

 Saab 9-3 Sport-Hatch Concept to kontynuacja ofensywy produktowej Saaba. Jest to pięciodrzwiowy, czteromiejscowy samochód o „zacięciu” sportowym i bardzo wysokich osiągach oraz innowacyjnej funkcjonalności. Inspiracją stylizacji typu „fastback” był projekt cross-over coupé Saaba 9-3X, przedstawiony w ubiegłym roku.
Napędzany dwulitrowym, turbodoładowanym silnikiem benzynowym o mocy 250 KM 9-3 Sport-Hatch Concept jest zapowiedzią wejścia sportowego Saaba do segmentu kombi klasy średniej. Jako wyraz zamierzonej obecności Saaba w tym segmencie, kierowany przez Dyrektora ds. Projektowania Michaela Mauera, zespół koncepcyjny wykorzystał w Sport-Hatch szereg zewnętrznych i wewnętrznych motywów stylistycznych samochodu 9-3X.
„Tak jak 9-3X łączy w sobie coupé z samochodem off-road, tak Sport-Hatch to rodzaj pomostu między hatchbackiem a kombi” – mówi Michael Mauer – „Takiego właśnie produktu należy spodziewać się po Saabie i taki właśnie, zbliżony do koncepcji, samochód przygotowujemy dla naszych klientów.”
„Zapowiadaliśmy największą ofensywę produktu w naszej historii” – powiedział Dyrektor Generalny Saaba Peter Augustsson – „a nowe modele prezentowane przez ostatnie dwa lata potwierdzają, iż dotrzymujemy słowa. Dzisiejszy samochód koncepcyjny to nie tylko eksponat wystawowy. To demonstracja naszych planów kontynuacji rozwoju linii modelowej 9-3”.
Saab 9-3 Sport-Hatch Concept jest kolejnym etapem najszerszego programu rozwojowego w historii Saaba. Dwa lata temu we Frankfurcie zaprezentowaliśmy „wielofunkcyjny” samochód koncepcyjny Saab 9X. W zeszłym roku w Detroit pokazaliśmy Saaba 9-3X. Całkowicie nowy Saab 9-3 SportSedan wszedł do sprzedaży we wrześniu 2002 roku. W tym roku wprowadziliśmy Saaba 9-3 kabriolet. A w lecie 2004 roku na rynek północnoamerykański trafi Saab 9-2 z napędem na cztery koła (AWD).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rzadki Lexus LX 570 trafił do Polski
Rzadki Lexus LX 570 trafił do Polski
Lexus LX 570 to największy SUV japońskiej marki. Do Polski trafiła właśnie limitowana edycja 50 egzemplarzy.