mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Saab 9-3 autorstwa Gray Design

Saab 9-3 autorstwa Gray Design

Marka Saab po upadku ma odrodzić się w rękach konsorcjum National Electric Vehicle Sweden. Firma zapowiedziała, że chce stworzyć model 9-3 w wersji elektrycznej. Nie przedstawiła jednak jak miałby wyglądać ten samochód. Mogą wzorować się na najnowszym projekcie szwedzkiego biura projektowego - Gray Design.

Saab 9-3 autorstwa Gray Design
Właściciel Saaba, NEVS zapowiedział, że zamierza stworzyć elektryczną wersję modelu 9-3, która miałaby być następną generacją tego modelu. Później zapowiedziano, że firma prawdopodobnie stworzy wersję konwencjonalną, tak aby uzyskać finanse na dostarczenie na rynek elektrycznej wersji 9-3. Jeśli mają stworzyć taką wersję to z nadwoziem zaprojektowanym przez Gray Design.

Gray Design zaprezentowała swoją własną wizję trzeciej generacji Saaba 9-3. Firma projektowa podkreśla, że auto jest wzorowane na Saabie 92001, który jest protoplastą wszystkich innych aut, które narodziły się w Trollhattan. Gray Design w swoim projekcie chciał pokazać design zawierający DNA szwedzkiej marki.

Samochód prezentuje się świetnie, a jedynym jego mankamentem jest lina dachu w tylnej części, która przypomina Volkswagena Beetla czy też wydłużoną Audi TT. Sportowa sylwetka, nisko poprowadzona linia dachu i przód, który przypomina Saaba 9-3 Sport Sedan sprzed faceliftingu to najlepsze cechy designu tego auta.

Szanse, że ten samochód trafi do seryjnej produkcji są bliskie zeru, a szkoda, gdyż Saab 9-3 w takim wydaniu byłby świetną alternatywą dla nudnej europejskiej stylistyki.
Saab 92001

Podobne wiadomości:

Saab 9-5, który pomaga lądować pilotom

auto motor i sport 0000-00-00

Na pierwszy rzut oka - normalny Saab 9-5 kombi. Ale tak naprawdę to samochód do zadań specjalnych - na wrocławskim lotnisku pomaga samolotom bezpiecznie lądować. W jaki sposób? Piątym kołem

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Aktualności 2016-02-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.