mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Saab 9-3 autorstwa Gray Design

Saab 9-3 autorstwa Gray Design

Marka Saab po upadku ma odrodzić się w rękach konsorcjum National Electric Vehicle Sweden. Firma zapowiedziała, że chce stworzyć model 9-3 w wersji elektrycznej. Nie przedstawiła jednak jak miałby wyglądać ten samochód. Mogą wzorować się na najnowszym projekcie szwedzkiego biura projektowego - Gray Design.

Saab 9-3 autorstwa Gray Design
Właściciel Saaba, NEVS zapowiedział, że zamierza stworzyć elektryczną wersję modelu 9-3, która miałaby być następną generacją tego modelu. Później zapowiedziano, że firma prawdopodobnie stworzy wersję konwencjonalną, tak aby uzyskać finanse na dostarczenie na rynek elektrycznej wersji 9-3. Jeśli mają stworzyć taką wersję to z nadwoziem zaprojektowanym przez Gray Design.

Gray Design zaprezentowała swoją własną wizję trzeciej generacji Saaba 9-3. Firma projektowa podkreśla, że auto jest wzorowane na Saabie 92001, który jest protoplastą wszystkich innych aut, które narodziły się w Trollhattan. Gray Design w swoim projekcie chciał pokazać design zawierający DNA szwedzkiej marki.

Samochód prezentuje się świetnie, a jedynym jego mankamentem jest lina dachu w tylnej części, która przypomina Volkswagena Beetla czy też wydłużoną Audi TT. Sportowa sylwetka, nisko poprowadzona linia dachu i przód, który przypomina Saaba 9-3 Sport Sedan sprzed faceliftingu to najlepsze cechy designu tego auta.

Szanse, że ten samochód trafi do seryjnej produkcji są bliskie zeru, a szkoda, gdyż Saab 9-3 w takim wydaniu byłby świetną alternatywą dla nudnej europejskiej stylistyki.
Saab 92001

Podobne wiadomości:

Kolejny producent bankrutuje

Kolejny producent bankrutuje

Samochody luksusowe 2014-12-19

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Aktualności 2016-02-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.