mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Saleen S331: Sportowy pick-up

Saleen S331: Sportowy pick-up

Amerykański tuner samochodów, firma Saleen na targach w Los Angeles prezentuje swoją interpretację pick-up'ów. Saleen S331 to sportowa mini-ciężarówka zbudowana na bazie Forda Sport Truck.

Saleen S331: Sportowy pick-up

Jeżeli S331 trafiłby na amerykański rynek, (a są na to duże szanse) potencjalni klienci mogliby szczycić się super-mocnym pick-up’em wyposażonym w 450-konny silnik V8 o pojemności 5,4 l., zaś dodatkowy system chłodzenia pozwaliłby rozkręcić motor Saleena do 680 Nm.

Taki „agregat“ słyszany jest już ze sporej odległości, tym bardziej, że wydech wspomagany jest przez sportowy układ z dwoma rurami po obu stronach samochodu pod kabiną. Do mocniejszego wciśnięcia pedału gazu zachęcają dodatkowo mocne stabilizatory, sportowy układ kierowniczy oraz 23”calowe, wypolerowane felgi z oponami o rozmiarach 305/40 i wyczynowe hamulce z sześciotłokowymi zaciskami.

Pod względem optycznym, w porównaniu ze standardowym pick-up’em Forda, dzieło Saleena znacznie "przytyło". Głównie poprzez montaż nowych zderzaków, progów i osłony części ładunkowej. Auto nadaje się jednak tylko na gładkie asfalty. Przy bardziej „skonfigurowanej trasie” na pewno nie pomogą zamontowane sportowe siedzenia i skórzane obicie tapicerki.

Czytaj także:

Saleen szybszy od Bugatti? 2005-12-12

Nowoczesne Pickup'y 2005-11-07
Tematy w artykule: Saleen

Podobne wiadomości:

Mustang z Kalifornii

Mustang z Kalifornii

Samochody luksusowe 2009-11-17

Saleen chcę na nowo stworzyć super auto

Saleen chcę na nowo stworzyć super auto

Samochody luksusowe 2012-04-10

Komentuj:

~TRymarz 2006-06-06

Ta fura to marzenie:)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autosan chce sprzedawać gaz
Autosan chce sprzedawać gaz
Władze spółki Autosan szukają sposobów na zwiększenie przychodów i atrakcyjności oferty. Polski producent autobusów poinformował o zawarciu porozumienia z największym dostawcą gazu w Polsce – grupą PGNiG.