mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Science Fiction na kółkach

Science Fiction na kółkach

Od teraz do oglądania odcinków kultowego serialu "Star Trek" nie będzie potrzebna domowa kanapa i tradycyjny telewizor, a samochód... najlepiej taki, jaki zaprezentowało studio projektanckie "Five Axis" -Scion xA Speedster.

Science Fiction na kółkach

Auto, które spokojnie mogłoby grać główne role w filmach z gatunku Science Fiction, to istna multimedialna forteca na kółkach... dość sporych (19 cali) jak na ogólne gabaryty tego małego Speedstera.

Sylwetka samochodu również wybiegła miliony lat świetlnych w przyszłość: w miejsce wymontowanych drzwi wstawiono coś na kształt belek, które łączą przód z tylną częścią tego „dziwaka”. Naturalnym zabiegiem w tego typu samochodach było poszerzenie nadkoli, które umożliwiły założenie szerokich jak stopa słonia opon o rozmiarach: 245/35 z przodu i 295/35 z tyłu. Tuż za nimi znajduje się usportowiony układ hamulcowy z 328 mm. czterotłokowymi tarczami.

Sportowy układ kierowniczy i zawieszenie całkowicie wypełniają pod względem technicznym koncepcyjny model Scion xA Speedster. Jeśli chodzi natomiast o wspomniane już multimedialne gadżety to przede wszystkim trzeba zastanowić się od czego zacząć.

Jak mówi, stara jak świat (również ten naukowy) odzywka przy takich retorycznych pytaniach: „Najlepiej od początku”. Więc spróbujmy. Po otworzeniu przedniej maski w stylu „na malucha” ukaże się ogromny wyświetlacz, na którym, dzięki projektorowi video, można oglądać filmy lub grać w gry... najlepiej te związane z tematyką moto. Między innymi dlatego zintegrowano kierownicę oraz pedały samochodu z konsolą Xbox, aby można było w wirtualnym świecie ścigać się, jak najbardziej realnie to tylko możliwe. Za siedzeniami zamontowano dwa 19”calowe monitory LCD, które w razie deszczu można złożyć i schować pod grzbiet Speedstera. Nie zapomniano także o topowym systemie audio.

Czytaj także:

Nightclub na kółkach 2005-10-25

Scion przyszłości 2005-03-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.