mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Scion przyszłości

Scion przyszłości

Tak, wiemy - nie jest to marka sprzedawana w Europie, a co dopiero w Polsce; i tak wiemy, że dużo piszemy o japońskich i amerykańskich samochodach. Tak się jednak składa, że są to rzeczy ciekawe i wskazują czym będzie się jeździć za kilka (?) lat.

Scion przyszłości

W Genewie podziwialiśmy Bertone Villa concept, a na styczniowych targach w Detroit mogliśmy między innymi Volvo 3CC, ale tak już jest, że w kraju ogarniętym nieustającą pogonią za nowinkami techniczno-technologicznymi, inżynierowie stymulowani są do snucia wizji dalekiej przyszłości.

Produktem takiego procesu jest zapewne koncepcyjny t2B, który w towarzystwie dwóch miniatur: mini-ciężarówki Cargo i trzy-drzwiowego auta sportowego Fastback, został zaprezentowany podczas targów w Nowym Jorku. Wszystkie trzy mogłyby dzielić platformę z jak najbardziej "przyziemną", produkcyjną Toyotą Avensis - juz używaną przez coupe Scion tC.

Jakkolwiek przedstawiciele producenta mówią o t2B jedynie w kategorii "show-car" i przypadku laboratoryjnego, to przyznać trzeba, że takie rozwinięcie koncepcji klockowatego modelu xB może trafić do młodych duchem nabywców.

Tym bardziej, że auto jest przystosowane do montażu w nim 2,4-litrowej jednostki - tej samej co w tC i modelu Toyota Camry. Nieco bardziej niecodzienne od wnętrza pojazdu jest natomiast jego poszycie.

t2B znaczy w tym przypadku "Wysokie, Podwójne-Pudło" (tłumacz. wprost: Tall Two-Box) i jak widać daje to naprawdę mnóstwo przestrzeni dla pasażerów.

Ci mogliby zająć miejsca wewnątrz na dwa różne sposoby. Z prawej strony umieszczono jedynie duży, przesuwany właz. Od strony kierowcy znajdują się dwa podobne, mniejsze, otwierające się przeciwsobnie. Wszystkie poruszane silniczkami elektrycznymi i sterowane pilotem. Autu brak jednak telewizora... tradycyjnego, bo na tylnej szybie mogą być wyświetlane filmy i gry video.

Tak właśnie, jako jeżdżący salon dzienny wyobrażają sobie przyszłość swoich produktów inżynierowie z Toyoty, będącej właścicielem marki Scion. Zobaczymy, ile z nich - czy którekolwiek - i kiedy trafi "pod strzechy".


Więcej o marce Scion:

Nowa marka Toyoty

Trzeci model Sciona

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.