mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Seat na sportowo i elektrycznie

Seat na sportowo i elektrycznie

Na wystawie w Genewie na stoisku Seata obok Ibizy w wersji kombi zaprezentowany został koncepcyjny model IBE, będący zapowiedzią małego miejskiego, sportowego coupe o napędzie elektrycznym.

Seat na sportowo i elektrycznie

Ten kompaktowy model stanowi także zapowiedź zmian stylistycznych w przyszłych modelach hiszpańskiej marki.

- Modelem IBE udowadniamy, że Seat zawsze będzie łączyć elektryczną mobilność ze znakomitym wzornictwem i wyjątkową przyjemnością z jazdy - powiedział Jamer Muir, prezes firmy Seat, podczas zapowiedzi koncepcyjnego modelu. - IBE kontynuuje najlepsze tradycje Seata, który jak zwykle oferuje samochody o najodważniejszym i najbardziej młodzieńczym wizerunku w swojej klasie. W nowym samochodzie koncepcyjnym na nowo zinterpretowaliśmy ideę pojazdu elektrycznego. Nasza propozycja to proporcjonalna kompaktowa sylwetka i znakomite wzornictwo. – oświadczył Muir.

Zwarte wymiary, zwrotność i dynamika to dobre podstawy ku temu, by z modelu IBE powstał niezły pojazd miejski. Układ foteli 2+2 sugeruje, że jego użytkownikami będą osoby prowadzące tryb życia typowy dla młodych ludzi. Moc maksymalna 102 KM i maksymalny moment obrotowy 200 Nm oznaczają, że dynamicznej sylwetce towarzyszyć będą równie dynamiczne osiągi. Zasięg samochodu w trybie elektrycznym wynosi 130 kilometrów.

 

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Seat
Tematy w artykule: Seat targi Genewa Genewa 2010

Podobne wiadomości:

Seat Leon Cupra - 300 KM po liftingu

Seat Leon Cupra - 300 KM po liftingu

Aktualności 2016-11-21

Seat Leon po liftingu – polskie ceny

Seat Leon po liftingu – polskie ceny

Aktualności 2016-11-08

Komentuj:

~Kanio 2010-03-03

Wśród popularnych marek SEAT jest jedną z ciekawszych marek. 5 automaniaków za styl Leona, Ibizy i nowego coupe !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Czym są Inteligentne Systemy Transportowe?
Czym są Inteligentne Systemy Transportowe?
Liczba samochodów ciągle rośnie. To wynik intensywnego rozwoju gospodarczego, wzrostu zamożności i coraz większej potrzeby mobilności. Konsekwencją jest niewydolność infrastruktury i rosnący poziom zanieczyszczenia. Samorządy muszą zapewnić rozwiązania, które nie tylko udrożnią ruch, ale przy okazji zadbają o czyste środowisko.