mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Seat poszerza rodzinę Ecomotive

Seat poszerza rodzinę Ecomotive

Z jednej strony najmocniejsza i najszybsza wersja Leona, czyli opisywany już u nas Leon Cupra R, a z drugiej ekologiczne i oszczędne wersje Seata Altea, Altea XL oraz Leon w wersji Ecomotive. Oto premierowe modele, jakie będzie można zobaczyć na wystawie we Frankfurcie.

Seat poszerza rodzinę Ecomotive
Po prezentacji we Frankfurcie nowa Altea i Altea XL w wersji Ecomotive oficjalnie dołączą do rodziny Ecomotive, w której są już modele Ibiza, Leon i Alhambra, należące do najbardziej ekologicznych pojazdów w swoich segmentach. Seryjna Ibiza Ecomotive emituje CO2 w ilości 98 g/km, a Leon Ecomotive zaprezentowany na Salonie Motoryzacyjnym w Genewie w formie koncepcyjnej legitymuje się emisją zaledwie 99 g/km. Przestronna i niezwykle praktyczna siedmiomiejscowa Alhambra Ecomotive także osiąga imponujący wynik 159 gramów CO2/km.

W nowych samochodach z rodziny Ecomotive zastosowano najnowszy silnik 1.6 TDI CR 105 KM z filtrem cząstek stałych i nowoczesnym układem zasilania common rail. Rozwiązania te istotnie przyczyniły się do obniżenia zużycia paliwa i emisji spalin.

Nowa Altea i Altea XL Ecomotive emitują zaledwie 119 gramów CO2 na kilometr, zaś w nowym Leonie Ecomotive emisję CO2 udało się obniżyć do 99 g/km. Takie parametry oznaczają, że są to najbardziej ekologiczne modele w swoich segmentach. Emisję CO2 w przypadku Leona Ecomotive obniżono o imponujące 20 g/km w porównaniu z wersją wyposażoną w silnik 1.9 TDI 105 KM. Jest to zasługa m.in. systemu Auto Start/Stop, a także nowoczesnej konstrukcji silnika wysokoprężnego 1.6 z układem common rail.

Nowe wersje Ecomotive wyposażone są także w funkcję odzyskiwania energii, która umożliwia recykling energii z alternatora po zwolnieniu pedału przyspieszenia lub wciśnięciu hamulca. Silnik potrzebuje wtedy mniej energii, więc spada także zużycie paliwa. Dalsze obniżenie zapotrzebowania na paliwo, zarówno w ruchu miejskim, jak na trasie, uzyskano dzięki modyfikacjom przełożeń pięciobiegowej skrzyni zastosowanej w nowych ekologicznych modelach Seata.

Ponadto wszystkie trzy samochody są też wyposażone w przydatny wskaźnik zalecanego przełożenia, który podpowiada wybór odpowiedniego biegu w zależności od warunków jazdy. Wskaźnik znajduje się na panelu instrumentów.

Dodatkowe we wszystkich samochodach z rodziny Ecomotive zastosowano specjalne opony o obniżonych oporach toczenia, które przyczyniają się do poprawy osiągów pod względem prędkości maksymalnej i przyspieszenia od 0 do 100 km/h.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Seat Leon
Seat Leon
Cena podstawowa już od: 59 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Seat Arona - miejski crossover z Hiszpanii

Seat Arona - miejski crossover z Hiszpanii

Aktualności 2017-06-28

Nowy Seat Ibiza nadchodzi

Nowy Seat Ibiza nadchodzi

Aktualności 2017-01-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia III 2017 - zachowaj twarz
Skoda Octavia III 2017 - zachowaj twarz
Odświeżona Skoda Octavia Scout ma teraz większy prześwit i lepszą przyczepność. Wybraliśmy się nią poza asfaltowe drogi.
Mini Countryman Mini Countryman