mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Seat poszerza rodzinę Ecomotive

Seat poszerza rodzinę Ecomotive

Z jednej strony najmocniejsza i najszybsza wersja Leona, czyli opisywany już u nas Leon Cupra R, a z drugiej ekologiczne i oszczędne wersje Seata Altea, Altea XL oraz Leon w wersji Ecomotive. Oto premierowe modele, jakie będzie można zobaczyć na wystawie we Frankfurcie.

Seat poszerza rodzinę Ecomotive
Po prezentacji we Frankfurcie nowa Altea i Altea XL w wersji Ecomotive oficjalnie dołączą do rodziny Ecomotive, w której są już modele Ibiza, Leon i Alhambra, należące do najbardziej ekologicznych pojazdów w swoich segmentach. Seryjna Ibiza Ecomotive emituje CO2 w ilości 98 g/km, a Leon Ecomotive zaprezentowany na Salonie Motoryzacyjnym w Genewie w formie koncepcyjnej legitymuje się emisją zaledwie 99 g/km. Przestronna i niezwykle praktyczna siedmiomiejscowa Alhambra Ecomotive także osiąga imponujący wynik 159 gramów CO2/km.

W nowych samochodach z rodziny Ecomotive zastosowano najnowszy silnik 1.6 TDI CR 105 KM z filtrem cząstek stałych i nowoczesnym układem zasilania common rail. Rozwiązania te istotnie przyczyniły się do obniżenia zużycia paliwa i emisji spalin.

Nowa Altea i Altea XL Ecomotive emitują zaledwie 119 gramów CO2 na kilometr, zaś w nowym Leonie Ecomotive emisję CO2 udało się obniżyć do 99 g/km. Takie parametry oznaczają, że są to najbardziej ekologiczne modele w swoich segmentach. Emisję CO2 w przypadku Leona Ecomotive obniżono o imponujące 20 g/km w porównaniu z wersją wyposażoną w silnik 1.9 TDI 105 KM. Jest to zasługa m.in. systemu Auto Start/Stop, a także nowoczesnej konstrukcji silnika wysokoprężnego 1.6 z układem common rail.

Nowe wersje Ecomotive wyposażone są także w funkcję odzyskiwania energii, która umożliwia recykling energii z alternatora po zwolnieniu pedału przyspieszenia lub wciśnięciu hamulca. Silnik potrzebuje wtedy mniej energii, więc spada także zużycie paliwa. Dalsze obniżenie zapotrzebowania na paliwo, zarówno w ruchu miejskim, jak na trasie, uzyskano dzięki modyfikacjom przełożeń pięciobiegowej skrzyni zastosowanej w nowych ekologicznych modelach Seata.

Ponadto wszystkie trzy samochody są też wyposażone w przydatny wskaźnik zalecanego przełożenia, który podpowiada wybór odpowiedniego biegu w zależności od warunków jazdy. Wskaźnik znajduje się na panelu instrumentów.

Dodatkowe we wszystkich samochodach z rodziny Ecomotive zastosowano specjalne opony o obniżonych oporach toczenia, które przyczyniają się do poprawy osiągów pod względem prędkości maksymalnej i przyspieszenia od 0 do 100 km/h.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Seat Leon
Seat Leon
Cena podstawowa już od: 59 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Zielony Seat we Frankfurcie

auto motor i sport 0000-00-00

Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii

Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii

Aktualności 2018-02-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.