mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Skoda Praktik już wiosną

Skoda Praktik już wiosną

Bazująca na modelu Roomster dostawcza Skoda Praktik zadebiutuje na europejskim rynku już wiosną przyszłego roku. Od swego starszego nieco kuzyna różni się specjalnie zaprojektowaną przestrzenią ładunkową.

Skoda Praktik już wiosną

Skoda Praktik będzie autem dwumiejscowym z przestrzenią ładunkową o pojemności 1.783 litrów, długości 1.555 mm, szerokości 1.016-1.429 mm i wysokości 987 mm. Ładowność nowej Skody wynosić będzie 560 kg, a po specjalnej modyfikacji będzie możliwe jej zwiększenie do 640 kg. Do wyboru będą dwa silniki benzynowe (1.2 12V HTP/64 KM i 1.4 16V/86 KM) oraz jednostka wysokoprężna (1.4 TDI PD/70 KM). Kabina pasażerska będzie oddzielona od części załadunkowej przesuwaną przegrodą.

Skoda Praktik ma zapewniać zbliżone właściwości jezdne i komfort do Roomstera, przy czym ma być jeszcze bardziej funkcjonalna. Wyposażone jest m.in. w uchwyt na bilety parkingowe, zamontowany w drzwiach uchwyt na butelkę oraz uchwyt na kubek w konsoli pomiędzy siedzeniami, a także schowki umieszczone pod i za siedzeniami.

Wyposażenie standardowe Skody Parktik zawiera m.in.: ABS z systemem wspomagania nagłego hamowania, cztery poduszki powietrzne oraz regulowaną w dwóch płaszczyznach kolumnę kierownicy. Wyposażenie opcjonalne zawiera m.in.: ASR, przednie reflektory przeciwmgielne z funkcją "Corner", instalację radiową, przygotowanie pod telefon i przygotowanie pod system nawigacji.

Wnętrze samochodu wykonano z użyciem materiałów o bardzo wysokiej wytrzymałości, podłoga przestrzeni ładunkowej składa się z trzech części i jest wykończona anty-poślizgowym materiałem. Okna tylnych, bocznych drzwi są zaślepione solidną, wytrzymałą blachą w kolorze nadwozia. Tylne okno jest przeszkolone i może być opcjonalnie zabezpieczone kratą.

Jak widać, Skoda w ostatnim czasie mocno przyspieszyła tempa. Nowe modele w gamie (a to jeszcze nie wszystkie zapowiadane nowości w najbliższym czasie) mają jej pomóc utrzymać pozycję lidera w Europie Środkowo-Wschodniej. Czy modelem Praktik uda się także zawojować segment aut dostawczych? Jeśli stosunek ceny do jakości będzie równie poprawny, to szanse na to są jak najbardziej duże.

Zobacz więcej o samochodach marki Skoda

Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda Praktik Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda Skoda Praktik

Podobne wiadomości:

Elektryczna Skoda w 2020 roku

Elektryczna Skoda w 2020 roku

Aktualności 2017-11-20

Skoda Vision X - premiera w Genewie

Skoda Vision X - premiera w Genewie

Aktualności 2018-02-01

Komentuj:

~Mario 2009-10-07

a i jeszcze jedna rzecz. Silnik 1,4 diesel z turbinką na trzech cylindrach.... Co tu pisać bardzo brzydka kultura pracy silnika, drgania kierownicy (w końcu 3 cylindry). Ogólnie przy tym silniku auto nie daje sobie rady z ciężarem. Na wszystkie auta posiadane we flocie - brak synchronizacji przy wrzucaniu biegu wstecznego - ciekawy zgrzyt :) Proponuję posłuchać pracy silnika przed zakupem - (co to jest - traktor?). No i te schowki - nie mogę przeżyć reklamy Skody - duuużo schowków. Ale gdzie???

~Mario 2009-10-07

Schowki beznadziejne - otwarte na widok każdego. Brak możliwości załadowania palety z towarem - generalnie paleta zmieści się. Natomiast przeszkadza przy załadunku próg stworzony przez wysoki zderzak - towar należy wkładać jak do wanny. można to rozwiązać przez umieszczenie wcześniej jednej palety w aucie. To powoduje że istnieje możliwość załatowania towaru widlakiem. Tu z kolei pojawia się kolejny problem. Klapa tylna otwierana jest do góry ogranicza to dostęp widlaka do samochodu. Ale sposobem można towar umieścić w aucie. I nastepny problem - auto jest tak "miekkie" że przy załadunku towaru na palecia, auto przysiada - to powoduje również obniżenie i zbliżanie się klapy w kierunku widlaka.

~WITEX 2007-05-12

Roomster Praktik czyli krzyżówka Kangoo z przystankiem autobusowym, jak o niej mówią :) Jak będzie tańsza od Kangoo czy Berlingo, to ją biore. Ale musi być dużo tańsza. Czekam też na Logana MCV - to może być też niezłe autko...

~PIT 2007-05-12

Tylko Skoda robi auta dla wsi...

~M. 2007-01-07

Fajna ta skoda romster,ale lubie jezdzić moją skodą fabią !.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.