mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Skrzydła zamiast drzwi

Skrzydła zamiast drzwi

Od czasu do czasu prezentujemy, jakie pomysły na uatrakcyjnienie oferty koncernów mają firmy tuningowe, czy też oferujące dodatkowe wyposażenie.

Skrzydła zamiast drzwi

Niemiecki dostawca akcesoriów samochodowych, firma LSD, zaprezentowała właśnie swój najnowszy produkt - drzwi otwierające się do góry. Choć nie jest to nowość wśród samochodów, szczególnie tych sportowych, to jednak widok na ulicy tak otwierających się drzwi zawsze przykuwa uwagę.

Nowe drzwi firmy LSD zostały zaprezentowane w dwóch modelach - Mercedesie SLK oraz Smarcie Roadster, ale ich montaż możliwy jest w większości modeli. Nawiązujące do podobnego rozwiązania stosowanego w Lamborghini, drzwi firmy LSD zostały przebadane przez niemieckie TUV, który potwierdził, iż spełniają one wszelkie wymogi bezpieczeństwa.

Tak otwierane drzwi montuje się w tych samych miejscach, co oryginalne zawiasy, dzięki czemu nie trzeba wykonywać dodatkowych spawań, a co za tym idzie lakierowania karoserii. Zawiasy zostały tak skonstruowane, że drzwi najpierw otwierają się na zewnątrz, a dopiero później do góry. Wygląd drzwi nie różni się od tych montowanych oryginalnie.

Znane są ceny za takie dodatkowe wyposażenie auta. W przypadku Smarta drzwi otwierane do góry wraz z montażem to wydatek rzędu 1,5 tys. euro, chcąc zmienić w ten sposób wygląd Mercedesa SLK trzeba zapłacić już 1.740 euro.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczna jazda na Wszystkich Świętych
Bezpieczna jazda na Wszystkich Świętych
Początek listopada to w Polsce czas odwiedzania grobów bliskich osób. Niestety, w tym okresie rokrocznie na drogach giną dziesiątki osób – w 2017 r. w listopadowy długi weekend doszło do 609 wypadków, w których zginęły 53 osoby. Jak bezpiecznie dotrzeć na cmentarz i wrócić do domu?