mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Smart Forfour zasilany LPG

Smart Forfour zasilany LPG

Na targach motoryzacyjnych AMI Lipsk 2006 Smart zaprezentuje kolejny samochód zasilany gazem ziemnym. Po prezentacji modelu Fortwo CNG przyszła kolej na model Forfour napędzany płynną odmianą gazu LPG.

Smart Forfour zasilany LPG

Podobnie jak w przypadku mniejszego Fortwo również model Forfour może być napędzany gazem jak i również benzyną. System LPG w Forfour dostępny będzie w czterech wariantach silnikowych: 64, 75, 95 i 109 KM. Jak podaje Smart w wersji z motorem 95-konnym możliwe będzie osiągnięcie odległości na jednym baku w granicach 1300 kilometrów. Dla przypomnienia – w podstawowym wariancie maksymalny zasięg Forfour wynosi tylko 450 kilometrów.

Zbiornik na płynny gaz LPG ma pojemność 30 litrów i jest zamontowany pod bagażnikiem. Dzięki temu przestrzeń ładunkowa oferuje niezmienioną ładowność. Na centralnej desce rozdzielczej umieszczono przełącznik dzięki któremu kierowca może dokonywać zmian pomiędzy dwoma rodzajami napędów.

Smart Forfour LPG w sprzedaży dostępny będzie już pod koniec kwietnia bieżącego roku. Smart przewiduje również montaż instalacji gazowej w obecnie sprzedawanych modelach, które napędzane są tylko benzyną.

Czytaj także:

Smart na gaz 2006-03-20

Smart XXL 2006-03-08

Następca Smarta Fortwo w 2007 r. 2006-03-07


Podobne wiadomości:

Następca Smarta ForTwo w 2007 r.

Następca Smarta ForTwo w 2007 r.

Aktualności 2006-03-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.