mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Smart oficjalnie w USA

Smart oficjalnie w USA

Po latach niejasności DaimlerChrysler ostatecznie określił swoje stanowisko w sprawie wypuszczenia na rynek amerykański marki Smart. Najprawdopodobniej pojawi się ona za oceanem w 2008 roku.

Smart oficjalnie w USA

Koncern ogłosił, ze następca modelu ForTwo będzie dostępny na rynku amerykańskim w trzech konfiguracjach . Dodał także, że samochody będą dystrybuowane w Stanach Zjednoczonych oraz Puerto Rico poprzez sieć założoną przez UnitedAuto Group Inc, firmę, której właścicielem jest Roger Penske. Koncern przewiduje, że wejdzie na amerykański rynek w 2008 roku. Dieter Zetsche, dyrektor zarządzający DCX, oznajmia, że po sukcesie modelu Smart ForTwo na rynku północnoamerykańskim w Kanadzie, a także po zwiększającym się zapotrzebowaniu na ekonomiczne samochody małolitrażowe, firma zamierza sukcesywnie wprowadzać nowego rodzaju samochody na amerykańskie drogi.

Zobacz galerię zdjęć modelu Smart ForTwo

Koncern jest zdania, że teraz przypadł najlepszy okres na wprowadzenie samochodów na ten specyficzny rynek. Tak samo pewny jest tego, że Smart ForTwo jako innowacyjny, ekologiczny i zwinny samochód miejski wklei się w krajobraz miast takich jak Nowy Jork, Miami, bądź też Seattle, jak to ma miejsce dziś w Rzymie, Berlinie czy Paryżu. Firma DCX zakłada sprzedaż na poziomie 20 tysięcy egzemplarzy modelu ForTwo, z czego większa część sprzedaży pochodzić będzie z dużych metropolii. Firma początkowo planowała wprowadzenie na rynek modelu ForFour, lecz został on wycofany z produkcji po tym jak w koncernie doszło do reorganizacji i zaniechania produkcji reszty modeli.

Samochody marki Smart sprzedawane są w 36 krajach, włączając w to Kanadę. Najlepiej sprzedają się na rynku włoskim, gdzie roczna sprzedaż osiąga wysokość 40 tysięcy egzemplarzy.

Czytaj także:

Face-lifting Smarta (2006-06-27)

Smart za oceanem (2006-04-21)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Smart Fortwo Wszystko o Smart
Tematy w artykule: Smart Smart Fortwo

Podobne wiadomości:

Zlot samochodów marki Smart - padł rekord!

Zlot samochodów marki Smart - padł rekord!

Aktualności 2016-08-30

Elektryczny Smart w Paryżu

Elektryczny Smart w Paryżu

Aktualności 2016-06-14

Komentuj:

~wiwat north korea 2006-07-05

amerykanskie grubasy sie nie zmieszczą, a juz napewno odbiorą to jako auto dla jednej osoby a gdzie wziąć 2 butelki 2 litrowe coli light i 8 chamburgerów (dietetycznych)?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tankowanie wodoru - 100 stacji w przyszłym roku
Tankowanie wodoru - 100 stacji w przyszłym roku
Wodór to paliwo przyszłości. Producenci samochodów coraz częściej interesują się nowoczesną technologią, ale nadal brakuje odpowiedniej infrastruktury do tankowania. Niemcy planują wybudować w przyszłym roku nawet 100 takich placówek.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic