mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Specjalna wersja MX-5 od Mazdy w Nowym Jorku

Specjalna wersja MX-5 od Mazdy w Nowym Jorku

Niewielu producentów w swojej gamie ma taki model-wizytówkę, jak Mazda. MX-5 w tym roku kończy 25 lat i z tej okazji Japończycy pokazują wersję specjalną. W Nowym Jorku Mazda zaprezentuje również nowe podwozie Skyactiv dedykowane do MX-5 następnej generacji.

Specjalna wersja MX-5 od Mazdy w Nowym Jorku
Jubileuszowa wersja MX-5 bazuje na MX-5 ze składanym sztywnym dachem oraz 6-biegową manualną lub automatyczną skrzynią biegów. Mazda dodatkowo wyposażyło auto w amortyzatory Bilstein. Samochód jest w kolorze czerwonym Soul Red z czarnym dachem, słupkami przednimi i lusterkami bocznymi. W środku znajdziemy skórzaną tapicerkę oraz drzwi w białym kolorze i ręcznie wykończoną deskę rozdzielczą.Najwięcej emocji na stoisku Mazdy w nowym Jorku będzie jednak wzbudzać pokazane podwozie Skyactiv dedykowane do MX-5 czwartej generacji. Nowość to silnik umieszczony z przodu centralnie i napęd przekazywany na koła tylne. Inżynierowie obniżyli środek ciężkości i przybliżyli silnik. Całkowita redukcja masy to 100 kg, przy jednoczesnym usztywnieniu i podniesieniu wytrzymałości całej konstrukcji.„Oryginalna koncepcja Mazdy MX-5 była bardzo prosta: zaoferować czystą przyjemność jazdy sportowym autem, precyzyjnie wykonującym polecenia kierowcy. Na przestrzeni 25 lat, które minęły od debiutu modelu, nie tylko wychodziliśmy naprzeciw rosnącym wymaganiom w zakresie bezpieczeństwa i ochrony środowiska, ale przede wszystkim, aby pozostać wiernym pierwowzorowi, nie poprzestawaliśmy na zwykłej ewolucji modelu, tylko nieustannie projektowaliśmy go na nowo”, powiedział prezes Mazda Motor Corporation Takashi Yamanouchi.


Warto przypomnieć, że na tym samym podwoziu Skyactiv ma powstać nowa Alfa Romeo Spider.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda MX-5
Mazda MX-5
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr.

Podobne wiadomości:

Mazda MX-5: Już prawie

auto motor i sport 0000-00-00

Nasza testowa Mazda ma już na "budziku" prawie 50 000 km. Wściekło czerwone kabrio oprócz spojrzeń gapiów, przyciągało także uwagę fotoradarów, co kosztowało nas dwa punkty i stówkę. Oprócz kilku usterek, MX-5 nie sprawiała nam większych problemów.

Mazda CX-5 w nowej odsłonie

Mazda CX-5 w nowej odsłonie

Premiery 2016-11-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował
Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował
Legendarna "Gelenda" odsłonięta na targach w Detroit.