mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Sportowa koncepcja Nissana

Sportowa koncepcja Nissana

Nadchodzą kolejne targi samochodowe. Po salonie genewskim wracamy za ocean, gdzie w dniach 23 marca - 3 kwietnia odbędą się targi NYIAS - New York International Auto Show. USA to ważny rynek dla Nissana.

Sportowa koncepcja Nissana

Po zaprezentowanych ostatnio koncepcyjnych modelach Actic (więcej: Nowości Nissana z Detroit) i Azeal (więcej: Kompaktowa rakieta Nissana), japoński producent coraz poważniej przymierza się do wprowadzenia do produkcji małego sportowca, który lokowany byłby poniżej modelu 350Z. Czy może to być hot-hatch?

Takim autem jest z pewnością Sport Concept - bardzo dynamicznie i nowocześnie wyglądający, trzy-drzwiowy kompakt, ma dać jego przyszłym, młodym nabywcom możliwość korzystania ze swojego sportowego potencjału. Na zewnątrz jego wygląd przywodzi na myśl dzieło tunera, wnętrze natomiast to mało gościnny kokpit rajdówki dla czworga.

Jak powiedział Jack Collins, przedstawiciel Nissana odpowiedzialny za planowanie produkcji, producent bardzo poważnie podchodzi do tego segmentu. W związku z tym można przypuszczać, że ten koncept, odwołujący się wprost do nowej w rodzinie stylistyki znanej na razie z luksusowej terenówki Murano (więcej: Specjalna oferta na Murano), jest zapowiedzią wyglądu następcy wysłużonej już Almery/Sentry.

Nie należy się jednak spodziewać, że seryjna wersja będzie zbudowana z takich materiałów jak koncept. Białe jak śnieg nadwozie to mieszanka tradycyjnej blachy i włókien szklanych. Agresywna, ale pełna niepraktycznych rozwiązań stylistyka, przypomina najbardziej tę z Megane Sport Trophy, co może sugerować osadzenie nowej Almery właśnie na płycie krewniaka z Renault.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lamborghini nie zrezygnuje z V12!
Lamborghini nie zrezygnuje z V12!
Coraz więcej producentów ulega modzie na downsizing, zmniejszając liczbę cylindrów i dokładając turbodoładowanie. Lamborghini jest jednym z ostatnich producentów, którzy opierają się trendom, przynajmniej w kwestii flagowego modelu.
Odgadnij model Odgadnij model