mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Sportowa 'trójka' Mazdy

Sportowa 'trójka' Mazdy

Na wystawie motoryzacyjnej w Genewie premierę światową mieć będzie usportowiona wersja modelu Mazda3.

Sportowa 'trójka' Mazdy
Na europejskim rynku (a także w Australii i Nowej Zelandii) model ten będzie nosił nazwę Mazda3 MPS (Mazda Performance Series), natomiast w Japonii - Mazdaspeed Axela, a w Stanach Zjednoczonych - Mazdaspeed3. Jest to już drugi model z serii MPS, po wprowadzonej w Europie przed miesiącem Maździe6 MPS.

Zobacz galerię zdjęć Mazdy3 
 
Mazda3 MPS będzie nieznacznie tylko różnić się od standardowego modelu. Dodatkowe elementy mają podkreślić jej sportowy charakter, choć bez uszczerbku dla praktyczności i komfortu.
 
Do napędu Mazdy3 MPS wykorzystany został ten sam silnik, co w modelu Mazda6 MPS. Turbodoładowana 2,3-litrowa jednostka benzynowa osiągać będzie moc niecałych 200 KM. Moc przenoszona będzie na przednią oś.
 
Na targach w Genewie Mazda zaprezentuje także dwa prototypowe modele. Zaprezentowana podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Detroit Mazda Kabura jest kolejnym sportowym modelem japońskiego producenta. Być może w tym kierunku zmierzać będą właśnie kolejne modele Mazdy.
 
Drugi z koncepcyjnych modeli to Mazda5 Hydrogen RE Hybrid, posiadający napęd hybrydowy, wykorzystuje silniki elektryczne oraz silnik, który może być napędzany benzyną lub paliwem wodorowym.
 
Zobacz galerię zdjęć Mazdy Kabura

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.