mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Sportowe coupe Opla

Sportowe coupe Opla

Podczas wrześniowej wystawy we Frankfurcie Opel zamierza wykonać krok w te obszary, w których nie był obecny już przez kilkanaście lat. Koncepcyjny Opel Monza nawiązuje bezpośrednio do modelu z lat 80. ubiegłego stulecia o tej samej nazwie, a także może być traktowany jako spadkobierca Calibry.

Sportowe coupe Opla
Choć do najważniejszej targowej imprezy motoryzacyjnej drugiego półrocza pozostały jeszcze dwa miesiące, Opel już postanowił podgrzać atmosferę i zaprezentować pierwsze zdjęcia swojego konceptu. I wprawdzie nie zobaczymy na nich auta w pełni, to jednak trochę nam one "powiedzą".

Nie da się ukryć, że przednia część nadwozia koncepcyjnej Monzy jest mało oplowska i gdyby wersja produkcyjna miała wyglądać podobnie, byłaby to spora zmiana w stosunku do obecnych dziś na rynku modeli Opla. Ostre, wręcz agresywne linie, nisko zawieszone nadwozie, spore wloty powietrza nadają autu ciekawego wyglądu i zapowiadają także spore możliwości, jakich możemy się od niego spodziewać.

Opel nie zdradza jeszcze żadnych szczegółów technicznych na temat studyjnej Monzy, jednak najprawdopodobniej auto będzie bazować na wielu rozwiązaniach stosowanych obecnie w Cadillacu ATS. Gdyby tak było, oznaczałoby to, że będziemy mieć do czynienia z Oplem z tylnym napędem. Już brzmi ciekawie, a jeśli dodamy do tego 3,6-litrową jednostkę V6, to z pewnością napięcie wzrośnie jeszcze bardziej.

Poza ciekawą stylistyką, Opel Monza ma również stanowić zapowiedź nowych rozwiązań technologicznych. A przypomnijmy, że pierwowzór tegorocznego konceptu był pierwszym modelem z cyfrowym prędkościomierzem.

Opel Monza zaprezentowany został w 1977 roku na wystawie we Frankfurcie, a produkowany był w latach 1978-1986. Był dwudrzwiowym, sportowym coupe z segmentu D, bazującym na modelu Senator A.

Warto też podkreślić, że Opel, jako pierwszy europejski producent, stworzył tzw. koncepcyjny model, który został zaprezentowany szerszej publiczności na targach motoryzacyjnych. Był to rok 1965 i model o nazwie Opel Experimental GT. Bardzo ciepłe przyjęcie ze strony mediów oraz publiczności sprawiło, że Opel kontynuował w kolejnych latach tworzenie modeli koncepcyjnych, a niedługo potem wzorem niemieckiej marki poszli jej europejscy konkurenci. Dziś ciężko sobie wyobrazić większą wystawę samochodową bez obecności różnego rodzaju konceptów.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Opel
Tematy w artykule: Opel targi IAA koncepty Frankfurt

Podobne wiadomości:

Opel Monza Concept: takich drzwi nie ma nikt!

auto motor i sport 0000-00-00

Koncepcyjny model Opla wkrótce pojawi się na salonie we Frankfurcie - jeśli otworzą mu drzwi, to będzie widoczny z daleka!

Lamborghini Terzo Millennio – pokaz technologii

Lamborghini Terzo Millennio – pokaz...

Aktualności 2017-11-07

Komentuj:

~kilof 2013-07-08

dokładnie spali tyle bo będzie ważył o 100-200 kilo więcej od konkurenjcji

~sdf 2013-07-08

Za to spali 25l na setkę :) Mocniejsze ople nie nadają się na europejskie warunki.

~mojafura 2013-07-08

eee tam to wciąz bedzie opel, czyli tandeta do kwadratu

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.