mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Sportowo-hybrydowe Daihatsu

Sportowo-hybrydowe Daihatsu

Wprawdzie to dopiero samochód koncepcyjny, jednak zasługuje na uwagę, gdyż jako jedno z pierwszych aut sportowych zostało wyposażone w napęd hybrydowy.

Sportowo-hybrydowe Daihatsu

Studyjny HVS prezentuje się na zaprezentowanych szkicach niezwykle sportowo. Nowoczesna sylwetka, lekkie, dwumiejscowe nadwozie powinny zapewnić prawdziwie sportowe osiągi i wrażenia z jazdy. Napęd auta składa się z 1,5-litrowego silnika benzynowego napędzającego przednie koła. Dodatkowo tylne są napędzane dwoma silnikami elektrycznymi umieszczonymi w tylnej części auta.  W ten sposób HVS dysponuje stałym napędem na wszystkie koła.


Zobacz galerię zdjęć Daihatsu HVS - IAA Frankfurt 2005


Jednostki elektryczne mają też za zadanie zapewnić stabilność pojazdu, szczególnie na szybko pokonywanych zakrętach. W zależności od aktualnej sytuacji różnie rozkłada się moc na tylne koła.

Jak zapowiedział producent, Daihatsu należy do koncernu Toyota, osiągi tego samochodu powinny odpowiadać tym uzyskiwanym przez dwulitrowe auta sportowe. Jednocześnie spalanie powinno być porównywalne z typowymi pojazdami z 1-litrowymi silnikami.

Komentuj:

~kolekcjoner 2006-05-06

wiecie ile on będzie zużywał prądu!!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A8 - pierwsze zdjęcia
Nowe Audi A8 - pierwsze zdjęcia
Już na początku przyszłego tygodnia poznamy kolejne wcielenie topowej limuzyny z Ingolstadt, a tymczasem Audi cały czas podgrzewa atmosferę. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia. Co prezentują?
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech