mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Sportowy Jaguar we Frankfurcie

Sportowy Jaguar we Frankfurcie

Na rozpoczynających się niebawem targach motoryzacyjnych we Frankfurcie Jaguar zaprezentuje swoją wizję sportowego samochodu przyszłości o kryptonimie C-X16.

Sportowy Jaguar we Frankfurcie
O koncepcyjnym modelu C-X16 wiemy jak na razie niewiele. Brytyjska marka, będąca obecnie pod panowaniem indyjskiego Tata Motors, przedstawiła jedynie szkic tego modelu, nie zdradzając przy okazji niemal żadnych szczegółów na jego temat.

Wiadomo, że mamy do czynienia ze sportowym, dwudrzwiowym coupe, które zostało stworzone przez ten sam zespół projektantów pod kierownictwem Iana Calluma, który wcześniej stworzył takie modele jak XJ, XF oraz XK. Jaguar C-X16 ma być prekursorem nowego trendu stylistycznego, jaki pojawi się w przyszłych modelach tej sportowej marki.

Więcej szczegółów na temat samego auta, jak i pierwsze zdjęcia będzie można zobaczyć już 12 września, kiedy to odbędzie się pierwszy, specjalny pokaz tego modelu tuż przed rozpoczęciem frankfurckiej wystawy IAA. Dzień później będzie miała miejsce oficjalna światowa premiera Jaguara C-X16.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Jaguar
Tematy w artykule: Jaguar targi IAA koncepty Frankfurt auta sportowe

Podobne wiadomości:

Mercedes-AMG Project One - Z F1 na drogi

Mercedes-AMG Project One - Z F1 na drogi

Premiery 2017-09-14

SLK55 AMG – oficjalnie (wideo)

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~VAC2 2011-08-31

To może być rewelka na miarę XJ220. Auto zapowiada się super. To kolejne wśród marek premium tego typu auto po SLS czy LF-A czy przygotowanym przez Porsche 918 Spider

~olgierd 2011-08-24

mam nadzieje ze nie bedzie mial systemu start-stop :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.