mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Sportowy Mitsubishi Colt CZC

Sportowy Mitsubishi Colt CZC

Dwa lata po premierze pięciodrzwiowego Colta i rok po wprowadzeniu do sprzedaży Colta CZ3, Mitsubishi zaprezentuje trzecie dziecko w europejskiej rodzinie Colta.

Sportowy Mitsubishi Colt CZC

Powstały przy ścisłej współpracy pomiędzy Mitsubishi Motors Corporation (MMC), Mitsubishi Design Europe a Pininfarina S.p.A., nowy Colt CZC 2006 nawiązuje do pierwszego prototypu w historii Mitsubishi Motors pokazanego podczas salonu Tokyo Motor Show w 1962 roku – modelu Colt 600 Convertible.

Specjalnie na potrzeby europejskiego rynku, Colt CZC został zbudowany w oparciu o płytę podłogową Colta 5d. Dzięki temu CZC może poszczycić się najdłuższym w klasie rozstawem osi wynoszącym 2,5 metra. Naturalną konsekwencją tego rozwiązania jest odpowiednia ilość miejsca w kabinie.

Duży rozstaw osi pozwolił także na zastosowanie składanego automatycznie dachu typu hard-top – co jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku – przy jednoczesnym zapewnieniu dodatkowej przestrzeni, schowków, możliwości konfiguracji siedzeń i pojemnego bagażnika. A wszystko to w nadwoziu 2+2.

Dzięki dużemu rozstawowi osi i kół, MItsubishi Colt CZC prowadzi się dynamicznie. Niewątpliwą zaletą jest również wzmocniona konstrukcja nadwozia (rekompensująca brak dachu), specjalnie zestrojone zawieszenie oraz 150 konny, 1,5-litrowy, turbodoładowany silnik MIVEC pochodzący z modelu Colt CZT. Jednostka ta pozwala autu na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 8,4 sek. oraz na osiągnięcie prędkości maksymalnej 202 km/h. Będzie to najmocniejszy silnik oferowany w autach typu coupe-cabriolet z segmentu B. Dostępny będzie również 109-konny, 1,5-litrowy silnik bez doładowania.

Produkcja Colta CZC ma rozpocząć się 7 marca w fabryce Pininfariny w Bairo, niedaleko Turynu.

Płytę podłogową i podzespoły wspólne dla wszystkich wersji Colta dostarczane będą Pininfarinie przez fabrykę Mitsubishi Motors NedCar w Born (Holandia). Włoska firma będzie odpowiedzialna za właściwe wzmocnienie konstrukcji karoserii, lakierowanie nadwozia oraz ostateczny montaż podzespołów pochodzących z fabryki NedCar.

Nowy CZC pojawi się w europejskich salonach sprzedaży w drugim kwartale 2006 roku.

Zobacz więcej o modelu Mitsubishi Colt


Podobne wiadomości:

Mitsubishi L200 pickupem roku 2017

Mitsubishi L200 pickupem roku 2017

Aktualności 2016-12-01

Mały, elektryczny SUV Mitsubishi w drodze

Mały, elektryczny SUV Mitsubishi w drodze

Aktualności 2016-08-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja benzynowa
S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja benzynowa
Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich kierowców poruszających się w najbliższych dniach drogą ekspresową S8 z Warszawy w kierunku Wrocławia. Na odcinku pomiędzy Łodzią a Wieluniem uruchomiono pierwszą stację benzynową.