mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Sportowy Mitsubishi Colt CZC

Sportowy Mitsubishi Colt CZC

Dwa lata po premierze pięciodrzwiowego Colta i rok po wprowadzeniu do sprzedaży Colta CZ3, Mitsubishi zaprezentuje trzecie dziecko w europejskiej rodzinie Colta.

Sportowy Mitsubishi Colt CZC

Powstały przy ścisłej współpracy pomiędzy Mitsubishi Motors Corporation (MMC), Mitsubishi Design Europe a Pininfarina S.p.A., nowy Colt CZC 2006 nawiązuje do pierwszego prototypu w historii Mitsubishi Motors pokazanego podczas salonu Tokyo Motor Show w 1962 roku – modelu Colt 600 Convertible.

Specjalnie na potrzeby europejskiego rynku, Colt CZC został zbudowany w oparciu o płytę podłogową Colta 5d. Dzięki temu CZC może poszczycić się najdłuższym w klasie rozstawem osi wynoszącym 2,5 metra. Naturalną konsekwencją tego rozwiązania jest odpowiednia ilość miejsca w kabinie.

Duży rozstaw osi pozwolił także na zastosowanie składanego automatycznie dachu typu hard-top – co jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku – przy jednoczesnym zapewnieniu dodatkowej przestrzeni, schowków, możliwości konfiguracji siedzeń i pojemnego bagażnika. A wszystko to w nadwoziu 2+2.

Dzięki dużemu rozstawowi osi i kół, MItsubishi Colt CZC prowadzi się dynamicznie. Niewątpliwą zaletą jest również wzmocniona konstrukcja nadwozia (rekompensująca brak dachu), specjalnie zestrojone zawieszenie oraz 150 konny, 1,5-litrowy, turbodoładowany silnik MIVEC pochodzący z modelu Colt CZT. Jednostka ta pozwala autu na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 8,4 sek. oraz na osiągnięcie prędkości maksymalnej 202 km/h. Będzie to najmocniejszy silnik oferowany w autach typu coupe-cabriolet z segmentu B. Dostępny będzie również 109-konny, 1,5-litrowy silnik bez doładowania.

Produkcja Colta CZC ma rozpocząć się 7 marca w fabryce Pininfariny w Bairo, niedaleko Turynu.

Płytę podłogową i podzespoły wspólne dla wszystkich wersji Colta dostarczane będą Pininfarinie przez fabrykę Mitsubishi Motors NedCar w Born (Holandia). Włoska firma będzie odpowiedzialna za właściwe wzmocnienie konstrukcji karoserii, lakierowanie nadwozia oraz ostateczny montaż podzespołów pochodzących z fabryki NedCar.

Nowy CZC pojawi się w europejskich salonach sprzedaży w drugim kwartale 2006 roku.

Zobacz więcej o modelu Mitsubishi Colt


Podobne wiadomości:

Mitsubishi L200 pickupem roku 2017

Mitsubishi L200 pickupem roku 2017

Aktualności 2016-12-01

Mały, elektryczny SUV Mitsubishi w drodze

Mały, elektryczny SUV Mitsubishi w drodze

Aktualności 2016-08-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Brytyjskie źródła donoszą, powołując się na szefa europejskiego oddziału Lexusa, że już za cztery lata japoński producent zaoferuje klientom samochody elektryczne zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi.