mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Sportowy koncept: Civic Si Coupe

Sportowy koncept: Civic Si Coupe

Na zakończonych tuningowych targach Sema 2005 w Las Vegas, Honda zaprezentowała studyjną wersję modelu Civic Si Coupe w wersji Sport, wyposażoną w dwulitrowy silnik o mocy 197 KM.

Sportowy koncept: Civic Si Coupe

Pomysł projektantów koncepcyjnego Civica Si ma być ukoronowaniem 20-letniej historii tego modelu na światowych rynkach. Między innymi dlatego też auto zaprezentowano w perłowo-białym kolorze.

Sylwetka Hondy dzięki zmodyfikowaniu przedniego wlotu powietrza, powiększenia zderzaków przednich i tylnych poprzez zastosowanie karbonowych elementów stała się bardzo agresywna. Całość sportowo podsumowuje ogromny spojler na klapie bagażnika i umieszczone centralnie rury wydechowe.

Z karbonu również wykonane są nadkola, które zdobią 19” calowe, siedmioramienne felgi ze stopów metali lekkich oraz „laczki” o rozmiarze 245/35. Aż o 25 milimetrów przybliżyła się do ziemi poprzez obniżenie zawieszenia studyjna Honda Civic Si. Dla pewniejszego hamowania założono wydajniejszy układ Brembo z czterotłokowymi zaciskami i 355 mm. tarczami z przodu i o 10 mm. mniejszymi z tyłu.

Wspomniana dwulitrowa jednostka napędowa to wersja DOHC i-VTEC mająca do dyspozycji 197 KM i napędzająca japońskiego sportowca na przednią oś poprzez 6-stopniową skrzynię biegów.

Wewnątrz na pierwszy rzut oka panuje lekki chaos, a sama kolorystyka, mimo, że dopasowana kolorystycznie może budzić niemałe kontrowersje. „Podwórko” kierowcy bowiem jest w kolorze czerwonym, zaś strona pasażera w bieli. Ogólnie jednak na pokładzie panuje porządek, a sportowe wyposażenie: fotele, kierownica, deska rozdzielcza pozwalają na szybką aklimtyzację w sportowym środowisku Civica Si Coupe. Troszkę dekoncentrować może natomiast powleczona metalicznym obiciem przestrzeń na nogi kierowcy z podświetlanymi pedałami.

Zobacz inne nowości z targów Sema 2005:

Nowoczesne Pickup'y 2005-11-07

Volvo puszcza wodze fantazji 2005-11-04 

Dzikie trio Volkswagena 2005-11-03

Ford GTX1 - wyrafinowany Roadster 2005-10-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.