mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Sportowy samochód od Gordona

Sportowy samochód od Gordona

Świat, a zwłaszcza Formuła 1 pamięta wielu zdolnych i niesamowitych projektantów, którzy stworzyli niesamowite maszyny, bez których wielcy mistrzowie nie osiągnęliby wiele. Niektórzy z nich nadal tworzą mistrzowskie bolidy tak jak Adrian Newey, inni jak Rory Byrne odpoczywają od sportu motorowego. Są i tacy, którzy poszli w zupełnie innym kierunku niż F1.

Sportowy samochód od Gordona
Gordon Muray to projektant, który stworzył zwycięskie bolidy dla Nelsona Piquet'a i Ayrtona Senny. Poza Formułą 1 znany jest jako ten, który dał światu McLarena F1, a kilka lat później samochód sportowy Mercedes-Benz SLR McLaren. Od roku 2007 prowadzi firmę Gordon Murray Design, która zaprezentowała już m.in. prototyp miejskiego auta o nazwie Type 25. Teraz Murray prezentuje projekt elektrycznego auta sportowego z tylnym napędem.

Samochód o nazwie Teewave AR.1. został zamówiony w GMD przez firmę Toray Industries, specjalizującą się w włóknach węglowych. Auto wyposażone jest w monocoque dostarczony przez Toray z włókna węglowego oraz układ napędowy pochodzący z Mistubishi iMiEV. Pojazd osiąga 63 KM z 16kWh litowo-jonowego akumulatora. Ważący 850 kg samochód do 100 km/h przyspiesza w 11,4 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 146 km/h. Zasięg AR.1. wynosi 186 KM.
Tematy w artykule: SLR Mclaren F1

Podobne wiadomości:

McLaren 675LT ograniczony do 500 sztuk

McLaren 675LT ograniczony do 500 sztuk

Premiery 2015-03-06

McLaren F1 LM na aukcji

McLaren F1 LM na aukcji

Samochody luksusowe 2015-07-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.