mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Sportsvan w miejsce Golfa Plus

Sportsvan w miejsce Golfa Plus

W połowie przyszłego roku rodzina Golfa powiększy się o kompaktowego minivana. Pierwszą zapowiedź tego auta będziemy mogli zobaczyć na rozpoczynającej się już jutro wystawie samochodowej we Frankfurcie.

Sportsvan w miejsce Golfa Plus
Wcześniejsze minivany zbudowane na bazie najpopularniejszego europejskiego kompakta nazywały się Golf Plus. Teraz szykuje nam się zmiana w kwestii nazewnictwa. Zaprezentowany we Frankfurcie studyjny model będzie bowiem nosił nazwę Sportsvan.

Zaletą tej wersji Volkswagena Golfa ma być przestronna kabina, która będzie oferować, jak u większości dostępnych na rynku minivanów, wiele możliwości konfiguracji wnętrza. Między innymi tylna kanapa będzie przesuwana o 180 mm, a do dyspozycji będziemy mieć spory bagażnik, którego maksymalna pojemność będzie wynosić ok. 1500 litrów.

Tak jak w innych wersjach Golfa, tak i Sportsvan będzie dysponował sporym arsenałem najnowocześniejszych systemów, których zadaniem jest pomoc kierowcy w różnych warunkach drogowych. Już w wersji podstawowej do wyposażenia seryjnego będą należały takie elementy, jak XDS+, hamulec multikolizyjny, klimatyzacja, siedem poduszek powietrznych, elektroniczny hamulec postojowy, radio z 5-calowym ekranem dotykowym, podłoga bagażnika z możliwością ułożenia na różnej wysokości oraz osłona przestrzeni bagażowej.Dodatkowo do Golfa Sportsvan wprowadzone zostaną innowacyjne systemy wspierające kierowcę. Po raz pierwszy w Golfie dostępny będzie Blind Spot Sensor z asystentem ułatwiającym wyjechanie z miejsca parkingowego, który ostrzega podczas jazdy przed pojazdami znajdującymi się w martwym polu. Przy wyjeżdżaniu tyłem z miejsca parkingowego system rozpoznaje także pojazdy zbliżające się z boku, bardzo często niewidoczne dla kierowców. W przypadku zagrożenia kolizją, system automatycznie zainicjuje awaryjne hamowanie. Ponadto do dyspozycji będą także inne rozwiązania, takie jak adaptacyjna regulacja zawieszenia DCC, system obserwacji otoczenia Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania w mieście, automatyczny tempomat ACC i asystent utrzymania pasa ruchu.

Golf Sportsvan będzie oferowany z paletą sześciu silników o spektrum mocy od 85 KM do 150 KM, wyposażonych seryjnie w system Start-Stop. Wszystkie jednostki napędowe dostępne w momencie wprowadzenia na rynek będą spełniały normę emisji spalin Euro6. O ich efektywności może świadczyć na przykład silnik 1.6 TDI BlueMotion o mocy 110 KM. Przewiduje się, że będzie on zużywał zaledwie 3,7 l/100 km (emisja CO2 95 g/km), co jest najlepszą wartością wśród kompaktowych vanów.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Cena podstawowa już od: 61 520 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit

Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit

Aktualności 2017-12-18

Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie

Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie

Aktualności 2018-01-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.