mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Sportsvan w miejsce Golfa Plus

Sportsvan w miejsce Golfa Plus

W połowie przyszłego roku rodzina Golfa powiększy się o kompaktowego minivana. Pierwszą zapowiedź tego auta będziemy mogli zobaczyć na rozpoczynającej się już jutro wystawie samochodowej we Frankfurcie.

Sportsvan w miejsce Golfa Plus
Wcześniejsze minivany zbudowane na bazie najpopularniejszego europejskiego kompakta nazywały się Golf Plus. Teraz szykuje nam się zmiana w kwestii nazewnictwa. Zaprezentowany we Frankfurcie studyjny model będzie bowiem nosił nazwę Sportsvan.

Zaletą tej wersji Volkswagena Golfa ma być przestronna kabina, która będzie oferować, jak u większości dostępnych na rynku minivanów, wiele możliwości konfiguracji wnętrza. Między innymi tylna kanapa będzie przesuwana o 180 mm, a do dyspozycji będziemy mieć spory bagażnik, którego maksymalna pojemność będzie wynosić ok. 1500 litrów.

Tak jak w innych wersjach Golfa, tak i Sportsvan będzie dysponował sporym arsenałem najnowocześniejszych systemów, których zadaniem jest pomoc kierowcy w różnych warunkach drogowych. Już w wersji podstawowej do wyposażenia seryjnego będą należały takie elementy, jak XDS+, hamulec multikolizyjny, klimatyzacja, siedem poduszek powietrznych, elektroniczny hamulec postojowy, radio z 5-calowym ekranem dotykowym, podłoga bagażnika z możliwością ułożenia na różnej wysokości oraz osłona przestrzeni bagażowej.Dodatkowo do Golfa Sportsvan wprowadzone zostaną innowacyjne systemy wspierające kierowcę. Po raz pierwszy w Golfie dostępny będzie Blind Spot Sensor z asystentem ułatwiającym wyjechanie z miejsca parkingowego, który ostrzega podczas jazdy przed pojazdami znajdującymi się w martwym polu. Przy wyjeżdżaniu tyłem z miejsca parkingowego system rozpoznaje także pojazdy zbliżające się z boku, bardzo często niewidoczne dla kierowców. W przypadku zagrożenia kolizją, system automatycznie zainicjuje awaryjne hamowanie. Ponadto do dyspozycji będą także inne rozwiązania, takie jak adaptacyjna regulacja zawieszenia DCC, system obserwacji otoczenia Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania w mieście, automatyczny tempomat ACC i asystent utrzymania pasa ruchu.

Golf Sportsvan będzie oferowany z paletą sześciu silników o spektrum mocy od 85 KM do 150 KM, wyposażonych seryjnie w system Start-Stop. Wszystkie jednostki napędowe dostępne w momencie wprowadzenia na rynek będą spełniały normę emisji spalin Euro6. O ich efektywności może świadczyć na przykład silnik 1.6 TDI BlueMotion o mocy 110 KM. Przewiduje się, że będzie on zużywał zaledwie 3,7 l/100 km (emisja CO2 95 g/km), co jest najlepszą wartością wśród kompaktowych vanów.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Cena podstawowa już od: 67 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Mercedes-AMG Project One - Z F1 na drogi

Mercedes-AMG Project One - Z F1 na drogi

Premiery 2017-09-14

Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit

Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit

Aktualności 2017-12-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.