mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Spyker SUV: Mocny Holender

Spyker SUV: Mocny Holender

Holenderski producent sportowych samochodów Spyker na targach w Genewie prezentuje swój pierwszy pojazd klasy SUV. Model D 12 Paris-to-Peking ma bardzo ciekawą stylistykę i równie ciekawą moc silnika.

Spyker SUV: Mocny Holender
Model D 12 o wdzięcznej, międzynarodowej nazwie „od Paryża do Pekinu” bez trudu plasuje się w segment aut luksusowych. Jego karoseria jest wykonana z aluminium, a przednia para drzwi otwiera się w przeciwnym kierunku do tylnej. Za bardzo przyzwoite przyspieszenie odpowiada jednostka W12 zapożyczona od Audi. Silnik ten generuje moc 500 KM i napędza D 12 na cztery koła poprzez automatyczną, sześciostopniową skrzynie biegów, która także może być sterowana przez manetki umieszczone przy kierownicy.

Zobacz galerię zdjęć Spykera D12 Paris-to-Peking

Przy sprzyjających warunkach ważący 1885 kilogramów SUV od 0 do 100 km/h rozpędza się w niecałe 5 sekund, a maksymalnie może się poruszać z prędkością 295 km/h.

Istotnym faktem jest to, że D 12 Paris-to-Peking nie został zbudowany tylko z myślą o zaprezentowaniu go na targach. Aktualnie jeszcze jako koncept pod koniec 2007 roku ma trafić już jako auto seryjnie budowane do sprzedaży. Dla chętnych zakupienia holenderskiego SUV’a ważna wiadomość – należałoby już wpisać się na listę oczekujących na zamówienie bowiem D 12 budowany jest od podstaw ręcznie, co oczywiście jest czasochłonnym zajęciem.

Czytaj także:

Genewa rozpoczęta! 2006-02-28
Tematy w artykule: Spyker Spyker D12

Podobne wiadomości:

Kolejny producent bankrutuje

Kolejny producent bankrutuje

Samochody luksusowe 2014-12-19

Top 10 wydarzeń 2014

Top 10 wydarzeń 2014

Aktualności 2014-12-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.