mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Spyker SUV: Mocny Holender

Spyker SUV: Mocny Holender

Holenderski producent sportowych samochodów Spyker na targach w Genewie prezentuje swój pierwszy pojazd klasy SUV. Model D 12 Paris-to-Peking ma bardzo ciekawą stylistykę i równie ciekawą moc silnika.

Spyker SUV: Mocny Holender
Model D 12 o wdzięcznej, międzynarodowej nazwie „od Paryża do Pekinu” bez trudu plasuje się w segment aut luksusowych. Jego karoseria jest wykonana z aluminium, a przednia para drzwi otwiera się w przeciwnym kierunku do tylnej. Za bardzo przyzwoite przyspieszenie odpowiada jednostka W12 zapożyczona od Audi. Silnik ten generuje moc 500 KM i napędza D 12 na cztery koła poprzez automatyczną, sześciostopniową skrzynie biegów, która także może być sterowana przez manetki umieszczone przy kierownicy.

Zobacz galerię zdjęć Spykera D12 Paris-to-Peking

Przy sprzyjających warunkach ważący 1885 kilogramów SUV od 0 do 100 km/h rozpędza się w niecałe 5 sekund, a maksymalnie może się poruszać z prędkością 295 km/h.

Istotnym faktem jest to, że D 12 Paris-to-Peking nie został zbudowany tylko z myślą o zaprezentowaniu go na targach. Aktualnie jeszcze jako koncept pod koniec 2007 roku ma trafić już jako auto seryjnie budowane do sprzedaży. Dla chętnych zakupienia holenderskiego SUV’a ważna wiadomość – należałoby już wpisać się na listę oczekujących na zamówienie bowiem D 12 budowany jest od podstaw ręcznie, co oczywiście jest czasochłonnym zajęciem.

Czytaj także:

Genewa rozpoczęta! 2006-02-28
Tematy w artykule: Spyker Spyker D12

Podobne wiadomości:

Właściciel szwedzkiej marki przed widmem bankuctwa

Właściciel szwedzkiej marki przed widmem...

Aktualności 2014-08-13

Czy Spyker zmartwychwstanie?

Czy Spyker zmartwychwstanie?

Aktualności 2015-01-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.