mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > SsangYong - nowe salony i koncepty

SsangYong - nowe salony i koncepty

Południowo-koreański producent aut terenowych i limuzyn, należący w części do chińskiego konsorcjum SAIC, wzmacnia swoją obecność w Polsce i prezentuje modele studyjne w Seulu.

SsangYong - nowe salony i koncepty

Do salonu i dwóch punktów serwisowych w Warszawie, po jednym w Krakowie, Poznaniu, Białymstoku i Olsztynie, dołączył ostatnio salon we Wrocławiu. Tym samym istniejąca oficjalnie od zeszłego roku marka ma już sześć przedstawicielstw w największych polskich miastach.

Jak dowiedziało się Mojeauto.pl, plany importera zakładają start kolejnych czterech salonów w największych aglomeracjach do końca tego roku. Są już prowadzone zaawansowane rozmowy dotyczące nowych lokalizacji w Lublinie i Bydgoszczy, poszukiwany jest także partner dla nowej inwestycji w największym ośrodku północnej części kraju - w Trójmieście.

Aktualna paleta modelowa marki SsangYong w Polsce to pick-up MussoSports i Rexton (zakończona została już produkcja modelu Korando). Ten drugi, duży SUV stanowi siłę napędową sprzedaży. Do tej pory, w ciągu sześciu miesięcy, już 46 klientów wybrało luksusową terenówkę, konkurenta Kii Sorento i Hyundai'a Terracan.

Natomiast w przyszłym roku spodziewany jest kolejny model, następca rywalizującego z Jeepem Wranglerem, charakterystycznego modelu Korando. Być może będzie to auto przypominające nieco concept-cary zaprezentowane podczas tegorocznej wystawy motoryzacyjnej w Seulu.

Podczas prezentacji "Fly high over the world" ("Lataj wysoko ponad światem"), SsangYong komunikował nową strategię dla swoich produktów. Widać po tym, że nowy udziałowiec firmy, którym od niedawna jest SAIC (Shanghai Automotive Industry Company), stara się ukierunkować markę w stronę produkcji atrakcyjnych modeli.

Takim ma właśnie być SV-R. Odważne, wyraziste linie, duży żebrowany grill i projektorowe reflektory wprowadzają zdecydowaną zmianę w stylistyce. W ślad za nim idą, bazowane na tym samym podwoziu, modele XMT i XCT.

Pierwszy reprezentuje coraz liczniejszą na rynkach klasę SUT (Sports Utility Truck), do której zalicza się między innymi obecny SsangYong MussoSports, czy Hummer H2 SUT. Drugi to jeszcze bardziej intrygująca wizja - połączenie rasowego coupe i auta 4x4. Klasa SUC (Sports Utility Coupe), dopiero pojawia się na rynkach, ale już cieszy się dużym zainteresowaniem, ciągle poszukujących nowości klientów.

SsangYong już od jakiegoś czasu zapowiada wprowadzenie do produkcji nowych modeli. Miejmy nadzieję, że zachowają one wiele ze swojego wyglądu i charakteru, kiedy trafią na rynki globalne, a w tym Polski.

U nas możemy wkrótce liczyć na ogólnopolską kampanię medialną marki, co powinno przyczynić się do wzrostu jej popularności i konkurencyjności.


Więcej o marce SsangYong i jej modelach:

Ssangyong - nowy model

Chińczycy kupili Ssangyonga

Ssangyong w internecie

Rexton z homologacją ciężarową

Zobacz koniecznie: Wszystko o Ssangyong
Tematy w artykule: Ssangyong

Podobne wiadomości:

SsangYong LIV-2 SUV - zapowiedź nowego luksusowego SUV-a

SsangYong LIV-2 SUV - zapowiedź nowego...

Premiery 2016-09-29

SsangYong - świetne wyniki sprzedaży

SsangYong - świetne wyniki sprzedaży

Aktualności 2016-08-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando