mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Stambuł ważniejszy od Paryża

Stambuł ważniejszy od Paryża

Październik w branży motoryzacyjnej to nie tylko wystawa w Paryżu, ale także targi w Stambule. I to właśnie największe miasto w Turcji będzie areną światowej premiery nowej Hondy City.

Stambuł ważniejszy od Paryża

Wybór taki nie powinien jednak nikogo dziwić. Turcja bowiem jest rynkiem, w którym sedany (małe, średnie i duże) cieszą się bardzo dużą popularnością, stanowiąc niemal 70% sprzedaży wszystkim nowych aut. Tam wytwarzane bądź montowane są m.in. Fiat Linea czy właśnie Honda City, tam (również w Stambule) przed dwoma laty miała miejsce światowa premiera Opla Astry w wersji sedan.

Nowa Honda City zmieniła się przede wszystkim diametralnie pod względem stylistycznym. Sporo znajdziemy w niej rozwiązań, bezpośrednio zapożyczonych, bądź nawiązujących do nowej generacji Hondy Accord. Auto dzięki temu zyskało nieco dynamicznego charakteru i z pewnością może się bardziej podobać niż nieco pudełkowata obecna generacja City.

Podobnie jak w poprzedniku, tak i nowe City będzie bazować na rozwiązaniach, jakie pojawiły się w nowej generacji Hondy Jazz. M.in. pod maskę trafi zmieniony również gruntownie 1,4-litrowy silnik benzynowy. Teraz jego moc wynosić będzie 100 koni mechanicznych, czyli o 17 więcej niż w obecnej wersji modelu. Dodatkowe konie zapewnią autu szybszy start, o 1,6 s. krócej (11,8 s.) trwać będzie rozpędzenie się do prędkości 100 km/h. W wersji z automatyczną przekładnią czas potrzebny do osiągnięcia 100 km/h zmniejszył się do 14,7 s.

Jak zapowiada producent, wnętrze nowego City będzie obszerniejsze a przy tym dużo wygodniejsze. Dodatkowo pojawiły się tam lepszej jakości materiały.

Nowa Honda City na wybranych rynkach pojawi się od stycznia przyszłego roku.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Honda City Wszystko o Honda
Tematy w artykule: Honda Honda City

Podobne wiadomości:

Nowa Honda City wkracza na rynek

auto motor i sport 0000-00-00

Hybrydowa Honda CR-V we Frankfurcie

Hybrydowa Honda CR-V we Frankfurcie

Aktualności 2017-09-06

Komentuj:

~koko 2008-09-20

w porownaniu do dotychczasowej wersji mega postep jesli chodzi o stylistyke. Stara wyglada jak smieszne autko ten ma jakis charakter

~A 2008-09-18

Jaki samochód, taki wybór miejsca premiery :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.