mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Stambuł ważniejszy od Paryża

Stambuł ważniejszy od Paryża

Październik w branży motoryzacyjnej to nie tylko wystawa w Paryżu, ale także targi w Stambule. I to właśnie największe miasto w Turcji będzie areną światowej premiery nowej Hondy City.

Stambuł ważniejszy od Paryża

Wybór taki nie powinien jednak nikogo dziwić. Turcja bowiem jest rynkiem, w którym sedany (małe, średnie i duże) cieszą się bardzo dużą popularnością, stanowiąc niemal 70% sprzedaży wszystkim nowych aut. Tam wytwarzane bądź montowane są m.in. Fiat Linea czy właśnie Honda City, tam (również w Stambule) przed dwoma laty miała miejsce światowa premiera Opla Astry w wersji sedan.

Nowa Honda City zmieniła się przede wszystkim diametralnie pod względem stylistycznym. Sporo znajdziemy w niej rozwiązań, bezpośrednio zapożyczonych, bądź nawiązujących do nowej generacji Hondy Accord. Auto dzięki temu zyskało nieco dynamicznego charakteru i z pewnością może się bardziej podobać niż nieco pudełkowata obecna generacja City.

Podobnie jak w poprzedniku, tak i nowe City będzie bazować na rozwiązaniach, jakie pojawiły się w nowej generacji Hondy Jazz. M.in. pod maskę trafi zmieniony również gruntownie 1,4-litrowy silnik benzynowy. Teraz jego moc wynosić będzie 100 koni mechanicznych, czyli o 17 więcej niż w obecnej wersji modelu. Dodatkowe konie zapewnią autu szybszy start, o 1,6 s. krócej (11,8 s.) trwać będzie rozpędzenie się do prędkości 100 km/h. W wersji z automatyczną przekładnią czas potrzebny do osiągnięcia 100 km/h zmniejszył się do 14,7 s.

Jak zapowiada producent, wnętrze nowego City będzie obszerniejsze a przy tym dużo wygodniejsze. Dodatkowo pojawiły się tam lepszej jakości materiały.

Nowa Honda City na wybranych rynkach pojawi się od stycznia przyszłego roku.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Honda City Wszystko o Honda
Tematy w artykule: Honda Honda City

Podobne wiadomości:

Hybrydowa Honda CR-V we Frankfurcie

Hybrydowa Honda CR-V we Frankfurcie

Aktualności 2017-09-06

Odświeżona Honda Jazz z nowym silnikiem

Odświeżona Honda Jazz z nowym silnikiem

Aktualności 2017-08-15

Komentuj:

~koko 2008-09-20

w porownaniu do dotychczasowej wersji mega postep jesli chodzi o stylistyke. Stara wyglada jak smieszne autko ten ma jakis charakter

~A 2008-09-18

Jaki samochód, taki wybór miejsca premiery :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.