mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Subaru - zdjęcia produkcyjnego B9X Tribeca

Subaru - zdjęcia produkcyjnego B9X Tribeca

Już są dostępne zdjęcia produkcyjnej wersji nowego SUV-a Subaru nazwanego B9X Tribeca, który zadebiutuje na styczniowej wystawie w Detroit.

Subaru - zdjęcia produkcyjnego B9X Tribeca

Obnażony model prezentuje ciekawą linię, która będzie zapewne wyznaczać linię stylistyczną dla kolejnych aut spod znaku sześciu gwiazd. Ten nowy trend, widoczny już wcześniej w prototypach Subaru, obecnie ma premierę w siedmioosobowym B9 Tribeca, a już niedługo pokaże się topowa Impreza po liftingu. Będzie to drugi model produkcyjny, w którym zastosowana będzie ta koncepcja wizualna.

O ile jest ona oryginalna, a na pewno egzotyczna z przodu, to tył przypomina rozwiązania Alfa Romeo. Szczególnie przetłoczenie klapy i kształt świateł przywołują w pamięci włoską markę. Jednak całość wygląda atrakcyjnie i stylistom udało się narysować oryginalnego, luksusowego terenowca.

B9 Tribeca jest największym modelem w gamie japońskiej marki o długości 4.822 mm, szerokości 1.878 mm, wysokości 1.686 mm i rozstawie osi 2.749 mm. Jest też pierwszym w historii modelem marki przeznaczonym dla siedmiu osób w trzech rzędach siedzeń. W ofercie znajdzie się też wersja pięcioosobowa bez dodatkowego trzeciego rzędu siedzeń.

Do napędu auta posłuży trzylitrowa jednostka benzynowa H6 DOHC o mocy 250 KM, która współpracować będzie z pięciostopniową automatyczną przekładnią.

Produkcja modelu odbywać się będzie w fabryce koncernu w Indianie, a rozpoczęcie sprzedaży planowane jest na lato tego roku. W tym roku auto pojawi się także w Kanadzie oraz Chile.


Wcześniejsze artykuły na temat B9X Tribeca:
Crossover Subaru B9X
B9X czyli Tribeca

Podobne wiadomości:

Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie

Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie

Aktualności 2017-07-04

Genewa 2017 - Subaru Crosstrek zapowiedziany

Genewa 2017 - Subaru Crosstrek zapowiedziany

Aktualności 2017-01-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando