mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Super 350Z

Super 350Z

Podczas kolejnego festiwalu szybkości w brytyjskim Goodwood, Nissan pokaże specjalną wersję swojego coupe. Producenta chce podkreślić tym samym swój związek ze sportem samochodowym.

Super 350Z

Tym czym dla Mercedesa jest AMG, dla BMW Alpina, tym dla japońskiego producenta jest NISMO (Nissan Motorsport International). Mało znany oddział jest odpowiedzialny za profesjonalne przygotowanie aut Nissana do wyczynu. Jego dziełem jest między innymi drogowa wersja specjalna Micry - 160SR, a także 350Z S-tune GT.

Coupe skonstruowane na cześć zeszłorocznego zwycięstwa w japońskiej serii GT500 Touring Car Championship, jest produkowane obecnie w liczbie 20 sztuk miesięcznie. Sprzedawane wyłącznie na macierzystym rynku ma szanse trafić do rąk chętnych nabywców w Anglii, jednak ze względu na specyfikację z kierownicą po prawej stronie, trudno by dotarło także do innych krajów. W związku z tym jest to raczej ciekawostka.

Standardowe nadwozie zostało wydłużone i poszerzone przez zestaw zderzaków i spoilerów, w tym skrzydło tylne rodem z torowego auta. Do tego dołożono 19-calowe, 5-ramienne koła oraz inne dodatki stylistyczne - to co najważniejsze znajduje się jednak pod blachami. Standardowa moc 280-konnego 3,5-litrowca wzrosła tu do okrągłych 300 KM, wymieniono także wydech i system chłodzenia na takie jak w modelu wyścigowym.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.