mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Super Nissan do produkcji!

Super Nissan do produkcji!

Nie wystarczy Ci 280 KM modelu 350Z? Masz wątpliwości co do wyglądu tego auta? Chcesz zaszpanować właścicielom Merca SL-a i nadal jesteś fanem Nissana? Już niedługo będziesz miał okazję połączyć te sprzeczne życzenia.

Super Nissan do produkcji!

Rozochocony sukcesem 350Z, japoński producent szykuje coś dla Ciebie i innych maniaków sportowych wozów rodem z kraju kwitnącej wiśni. Następca legendarnego Skylike'a wpasuje się tuż ponad 350Z w cenniku, a nieco poniżej prezentowanego na zdjęciach modelu studyjnego GT-R. Z większego, "niedoszłego" brata zapożyczy rozwiązania technologiczne, a stylistycznie będzie nawiązywał do obu modeli oraz, sprzedawanego wyłącznie w USA i Japonii, Infinity G35.

Producenci planują osadzić auto na całkiem nowej platformie, która znajdzie również swe zastosowanie do dwóch innych aut. Ciekawe czy wykorzysta je również powiązany z Nissanem francuski Renault. Niezależnie od losów pozostałych podzespołów, japońskie auto najprawdopodobniej napędzane będzie mocnym V8, takim właśnie jak w prototypie z 2001 roku.

Wszystko zapowiada również, że w 2008 roku, kiedy to auto ma szansę trafić na rynki, będzie to pierwszy... Infinity w Europie. Bowiem na naszym kontynencie ta luksusowa marka Nissana nie jest jeszcze oficjalnie reprezentowana.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.