mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Super Nissan do produkcji!

Super Nissan do produkcji!

Nie wystarczy Ci 280 KM modelu 350Z? Masz wątpliwości co do wyglądu tego auta? Chcesz zaszpanować właścicielom Merca SL-a i nadal jesteś fanem Nissana? Już niedługo będziesz miał okazję połączyć te sprzeczne życzenia.

Super Nissan do produkcji!

Rozochocony sukcesem 350Z, japoński producent szykuje coś dla Ciebie i innych maniaków sportowych wozów rodem z kraju kwitnącej wiśni. Następca legendarnego Skylike'a wpasuje się tuż ponad 350Z w cenniku, a nieco poniżej prezentowanego na zdjęciach modelu studyjnego GT-R. Z większego, "niedoszłego" brata zapożyczy rozwiązania technologiczne, a stylistycznie będzie nawiązywał do obu modeli oraz, sprzedawanego wyłącznie w USA i Japonii, Infinity G35.

Producenci planują osadzić auto na całkiem nowej platformie, która znajdzie również swe zastosowanie do dwóch innych aut. Ciekawe czy wykorzysta je również powiązany z Nissanem francuski Renault. Niezależnie od losów pozostałych podzespołów, japońskie auto najprawdopodobniej napędzane będzie mocnym V8, takim właśnie jak w prototypie z 2001 roku.

Wszystko zapowiada również, że w 2008 roku, kiedy to auto ma szansę trafić na rynki, będzie to pierwszy... Infinity w Europie. Bowiem na naszym kontynencie ta luksusowa marka Nissana nie jest jeszcze oficjalnie reprezentowana.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy
Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy
Aktualna generacja Fiata Pandy jest produkowana od 2012 roku. Od tamtego czasu jest nie tylko niekwestionowanym liderem sprzedaży we Włoszech, a przy okazji najlepiej sprzedającym się samochodem w swoim segmencie od 2016 roku.