mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Super Range Rover Sport

Super Range Rover Sport

Trochę marzeń: standardowy Range Rover Sport jest napędzany przez 4,2-litrową jednostkę V8 o mocy 390KM. Więcej marzeń: Overfinch poprawi te wartości.

Super Range Rover Sport

Konkretnie: ponad dwutonowa terenówka ma po operacji w angielskiej firmie, specjalizującej się w przeróbkach Range Rover-ów, dysponować mocą 500KM, osiągać 250km/h i dochodzić do pierwszej trzyliczbowej wartości na prędkościomierzu w niewiele ponad 6 sekund.

Jednym zdaniem mnóstwo mocy na 30 rocznicę działania specjalistycznej firmy i na każdy teren, w który zapusci się angielski terenowiec.

...jednak nie na każdy. O ile Overfinch zachował oczywiście oryginalną nazwę auta oraz jego wygląd (więcej o podstawowym Range Rover Sport), to jego koncepcja poszła zdecydowanie w kierunku szosowego SUVa.

Wszystko za sprawą 22-calowych, 12-ramiennych felg o wiele mówiącej nazwie Tiger, które są najbardziej charakterystycznym, wizualnym znacznikiem zmiany. Pozostałe to większe, oryginalnie stylizowane zderzaki i progi oraz zmienione elemnety wnętrza.

Tiger czyli Tygrys - i faktycznie na pierwszych udostępnionych przez Overfinch grafikach pomarańczowy "Rangie" prezentuje się niczym mieszkaniec afrykańskiej, sawanny leniwie penetrujący wzrokiem horyzont w poszukiwaniu obiadu.

Na pierwsze danie może pójść Porsche Cayenne Turbo - tak, smukły niemiecki 450-konny boli terenowy będzie dobrą przystawką przed skokiem na oczekiwanego Mercedesa ML55.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden
Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden
Rok 2017 był najlepszym dla polskich dealerów w XXI wieku. Przez dwanaście miesięcy zarejestrowano nad Wisłą 483 195 samochodów. Po raz ostatni podobny wynik odnotowano w 1999 roku.