mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Superoszczędna "208-ka"

Superoszczędna "208-ka"

Niskie spalanie coraz częściej determinuje pracę projektantów i inżynierów zajmujących się tworzeniem nowych samochodów. Z całą pewnością był to główny cel, jaki postawiono przed twórcami Peugeota 208 HYbrid FE.

Superoszczędna
Wspólne dzieło Peugeota i firmy Total, które będziemy mogli obejrzeć na żywo już wkrótce podczas wystawy samochodowej we Frakfurcie, to póki co pokazowy samochód, jak to sami określają jego twórcy, jednak nic nie stoi na przeszkodzi, by już niedługo taka wersja Peugeota 208 pojawiła się na europejskich drogach.

Głównym założeniem było oczywiście niskie spalanie, jednak w połączeniu z zadowalającymi osiągami. W ten oto sposób powstał model, który emituje zaledwie 49 g/km CO2 – tj. dwukrotnie mniej niż model 208 1.0 VTi –  ale przyspiesza od 0 do 100 km/h w 8 sekund – czyli porównywalnie do Peugeota GTi...

Peugeot 208 HYbrid FE powstał zresztą na bazie litrowej wersji małego Peugeota, dysponującej mocą 68 KM. Poddano go jednak znaczącym modyfikacjom stylistycznym. Przede wszystkim zastosowano materiały kompozytowe i poliwęglany, dzięki czemu udało się obniżyć masę auta aż o 200 kg. Poprawiono także kwestie aerodynamiczne, w sumie współczynnik Cx udało się obniżyć o 25 proc. Mniejsze spalanie to także efekt zastosowania specjalnych, 19-calowych felg oraz opon o ograniczonych oporach toczenia.

Jak wskazuje nazwa modelu, 208 HYbrid FE to auto z napędem hybrydowym, na który składa się 3-cylindrowy silnik benzynowy oraz motor elektryczny z bateriami litowo-jonowymi. Całość współpracuje ze zautomatyzowaną skrzynią biegów. Auto jest w stanie pokonać dystans do 19 kilometrów wyłącznie przy użyciu silnika elektrycznego. Ma także tryby hybrydowy oraz sportowy. Warto też dodać, że model ten został wyposażony jako pierwszy z kompozytowe zawieszenie.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Peugeot 208
Peugeot 208
Cena podstawowa już od: 53 200 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy

Podobne wiadomości:

Mercedes-AMG Project One - Z F1 na drogi

Mercedes-AMG Project One - Z F1 na drogi

Premiery 2017-09-14

Skoda Karoq - debiut na salonie we Frankfurcie

Skoda Karoq - debiut na salonie we...

Premiery 2017-09-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.